banner232

Erdoğan'ın yerine geçebilecek ismi açıklayan ORC'ye AK Parti'den yanıt

İktidarlığa yakınlığı ile bilinen ORC Araştırma'nın başkanı Mehmet Pösteki, 2023 seçimlerinde Erdoğan'ın aday olmaması durumunda AK Parti kulislerinde yerine geçebilecek ismi açıklamıştı. AK Parti'den bu iddiaya yanıt geldi.

Erdoğan'ın yerine geçebilecek ismi açıklayan ORC'ye AK Parti'den yanıt

Nevşin Mengü'ye konuşan ORC Araştırma Şirketi'nin başkanı Mehmet Pösteki, “Erdoğan herhangi bir nedenle 2023 seçimleri için aday olmazsa kim olur?” sorusuna kulislerde Hulusi Akar’ın isminin geçtiğini söylemiş Mengü konuyla ilgili şunları kaydetmişti;

“Pösteki, Suriye, Libya, Azerbaycan operasyonlarından sonra Akar’ın adının öne çıktığını, tabanda güven ve takdir kazandığını söylüyor. Herhalde Akar, Erdoğan’ın aday olmak istememesi ya da olamaması durumunda, partiyi değil de devleti temsil edecek, parlamenter sisteme olası bir dönüş durumunda siyaset üstü olabilecek bir figür gibi görülüyor. Askeri vesayeti bitirme sözüyle iktidara gelen AK Parti’nin Erdoğan olmayacaksa Akar olsun noktasına gelmesi de (eğer gerçekten öyleyse) hayli düşündürücü, ya da hatta eğitici diyelim.”

AK Parti'DEN YANIT
AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İŞTE O AÇIKLAMA;
"Kamuoyunun dikkatine: AK PARTİ olarak ORC isimli şirkete yaptırdığımız hiçbir araştırma yoktur. AK PARTİ olarak, bilimsel yeterlilik seviyesinde ve bilimsel etik ilkeler çerçevesinde görmediğimiz kurumlarla çalışmamak prensibimizdir"

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.