banner232

Erdoğan'ın gözü önünde oldu! Atatürk'e lanet okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla dün Ayasofya Camisi'nde gerçekleşen ''Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi'' programında Atatürk'e lanet okundu.

Erdoğan'ın gözü önünde oldu! Atatürk'e lanet okudu

Programda, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'nın açılışında Atatürk'e lanet okumasının ardından yeni bir skandal yaşandı. 

ATATÜRK'E LANET
Program sırasında Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okunduğu ortaya çıktı. Erdoğan'ın da dinlediği anlarda şu ifadeler kullanıldı: 

"Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma..."

KİMLER ORADAYDI
Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafız öğrencilerin velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

İcazet merasiminde Erdoğan’ın torunu Ömer Tayyip ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlu Ömer Asım da icazet aldı. 

İLK NAMAZDA KRİZ
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'daki ilk namazda da kılıç ile hutbe vermişti. Erbaş'ın "Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar" sözleriyle Atatürk'ü hedef almış ve tepki yağmıştı.

Erbaş’ın, Diyanet’in resmi internet sitesinde yayımlanan hutbenin dışına çıktığı bu sözleri dikkat çekmiş Ayasofya’yı müze yapma kararı alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularına yönelik sözleri tartışma çıkartmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
site
site - 5 ay Önce

fitne ci misin ne biçim sitesin ..

İşte bu yüzden Erdoğan...
İşte bu yüzden Erdoğan... - 5 ay Önce

İmam burada Atatürk demiyor, Kuranı kerimden ayet okuyor, Sizde mi solcuların paçavrası olarak bu toplumu birbirine düşürmek ve Erdoğana çakmak için işte böyle alçakça haber yapıyor...

Avrasya
Avrasya - 5 ay Önce

Atatürk'e hakaret eden densizler aldığınız maaş külliyen haramdır. Senin çalıştığın kurumu kuran ve şuan bu mesleği yapmanı papaz olmamanı sağlayan adama ölünceye kadar hatim indireceğine lanet okuyorsun boyun posun devrilsin en kısa zamanda.

Ökkeş
Ökkeş - 5 ay Önce

Zorunamı gitti

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.