Erdoğan İmzaladı! Basın ve yayın organlarına ilan-reklam verilmesi yasaklandı

Basın ve yayın organları ve davetler için yeni tasarruf tedbirleri yayınlandı. Listede yer alan kalemlere tek tek bakıldığında ortaya çıkan sonuç hükümetin ekonomik anlamda oldukça zor bir dönemden geçtiğini gösteriyor. Yerel Basın olarak zor günler geçiren sektör bu tasarruf tedbirleri ile iyice zorluklar yaşayacağı öne sürülüyor.

Erdoğan İmzaladı! Basın ve yayın organlarına ilan-reklam verilmesi yasaklandı

Temsil, tören, ağırlama ve tanıtım giderleri için tasarruf tedbirleri bakımından cumhurbaşkanı Erdoğan genelge yayınladı. Genelgede; ''Uluslararası toplantılar ile milli bayramlar hariç açılış, konferans, seminer, yıl dönümü ve benzeri kutlama ve organizasyonlara ilişkin faaliyetler nedeniyle gezi, kokteyl, yemek ve benzeri davetler düzenlenmeyecek, hediye verilmeyecek ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacak. Temsil ve ağırlama ödenekleri, zorunlu haller dışında kullanılmayacak.''

YILBAŞI VE BAYRAMDA TEBRİK YOK

Yılbaşı ve bayram dönemlerinde kamu görevlileri tarafından gönderilecek tebrik, telgraf ve benzeri posta hizmetlerine ilişkin kağıt, baskı, posta ve benzeri giderler hiçbir şekilde kurum ve kuruluşların bütçesinden ödenmeyecek, mevzuat gerekleri dışında kurum ve kuruluşların tasarruflar altında bulunan kaynaklardan ajanda, takvim, plaket, hatıra, hediye, eşantiyon basım ve dağıtımı türü işler yaptırılmayacak.

YEREL BASINA İLAN-REKLAM YOK

Kamu kurum ve kuruluşlarınca mevzuattan kaynaklanan zorunluluklar gereği yapılan veya kurum faaliyetleri ile doğrudan ilgili olan tanıtım giderleri hariç olmak üzere basın ve yayın organlarına ilan-reklam verilmeyecek.

YEREL TV VE YEREL BASIN ŞİMDİ NE YAPACAK?

İddiaya göre; ''Kahramanmaraş genelinde AK Parti belediyelerinden aylık 200 bin TL civarında bir miktar finanse edildiği öne sürülen yerel TV bu tasarruf tedbirleri sonrasında ne yapacak? Yerel basın olarak kesilen faturalarda stopaj yüzde 15, tevkifat, pandemi ve tasarruf tedbirleri neticesinde kıt kaanat geçinmeye çalışan ve memleketin sorunlarını dile getiren yerel basın, pandemi süreci boyunca hiç bir ek destek verilmediği gibi bundan sonra nasıl yaşamını sürdürecek? Sektörde zor günler yaşanacağı bu tasarruf tedbirleri ile bir kez daha görülürken Kahramanmaraş'ta yerel basın ve yerel TV olarak ayakta kalmanın zor olacağı konuşulurken, ekonomik zorluklar nedeniyle bir çok basın kuruluşunun kapısına kilit vuracağı öne sürülüyor.''

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Yelken
İbrahim Yelken - 3 ay Önce

Tasarruf tedbirlerini delmenin bir çok yolunu bulur isteyen . Olan bize olur . Fakat kafama takılan mevzu şu. Kahramanmaraş depreme dayanıklı ve prestij tek eseri olan 18 katlı sarı binamızın yıkımı durdu mu inşAllah. Sadece 20 milyon civarı metal hurdası bulunan SARI BİNA 10 milyon harcanıp yıkılacak mı. Yoksa tasarruf tedbirleri kapsamında bina tekrar maraşımızda boy gösterecek mi . Yıkılacak ise 20 milyonluk demir ( kapı pencere asansör inşaat deşmeleri klimalar döner merdivenler vs) hurda kime verilecek . Geçenlerde yıkılan 11 okul binasının hurdası gibi talan mı edilecek . Tüm Kahramanmaraş lı hemşehriler bu binayı yıktırmayacağız . İnşAllah . Onur meselemiz. Gitsinler çarşı merkezdeki mezbelelik eski sanayiyi yıksınlar , kent meydanı yapsınlar.

Mirza uçar
Mirza uçar - 3 ay Önce

Yağdanlıkların halleri ne olacak şimdi

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.