Ehliyette yeni dönem resmen başladı! Artık...

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni düzenlemeyle ehliyet kurslarının il ve ilçelerin nüfusu dikkate alınarak açılması uygulamasına son verildi. Bu kapsamda kurslar, artık müstakil binalarda da açılabilecek

Ehliyette yeni dönem resmen başladı! Artık...
banner150

Ehliyet kurslarında "nüfus" kriteri aranmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu  Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında  yayımlandı.
 Buna göre, özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarında direksiyon  eğitimi uygulama sınavlarında  başarısız olan kursiyer oranının yüzde 55 ve  üstünde olması durumunda kurs hakkında verilen "dönem açmama cezası" yürürlükten  kaldırıldı. Özel motorlu taşıt sürücüleri kursu açılışlarının il ve ilçelerin  nüfusu dikkate alınarak yapılması uygulamasına son verildi. Kursların, müstakil  binalarda açılmasına yönelik düzenleme yapıldı.

Bu kurslarda görev yapan eğitim personelinin izinli veya raporlu  olması nedeniyle yapılamayan dersler telafi edilmek zorunda olacak. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca personele  yönelik açılan sürücü kurslarında, özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarına ait  sınav araçları kullanılabilecek. Yeni düzenleme ile direksiyon eğitimi uygulama sınavlarında geri geri  park alanında olduğu gibi geri geri "L" alanında da araçta bulunan komisyon  başkanı ve usta öğretici araçtan inerek değerlendirme yapacak.
 Özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarının mevcut binalarında ve 1 Ocak  2020'ye kadar nakillerinde müstakil bina şartı aranmayacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.