Dolandırılmaya doyamıyoruz! Çiftlik Bank'tan sonra şimdi de 'Solucan Bank' vurgunu!

Türkiye’de Saadet zinciri ile kurulan ‘Çiftlik Bank’ olayının ardından bu sefer de aynı yöntemle kurulan ‘Solucan Bank’ olayı ortaya çıktı. Çete solucan çiftliği kurma yalanıyla 20 milyon Euro vurgun yaptı.

Dolandırılmaya doyamıyoruz! Çiftlik Bank'tan sonra şimdi de 'Solucan Bank' vurgunu!

Çiftlik Bank'ın ardından Solucan Bank çetesi ortaya çıktı. Çete solucan çiftliği kurma yalanıyla 20 milyon Euro vurgun yaptı.

Çete, "Kaliforniya'dan kırmızı solucan getirip, çiftlik kuracağız. Solucan gübresi pazarlayıp, kar payı dağıtacağız" yalanıyla para topladı. 20 bin kişinin 40 milyon Euro dolandırıldığını saptandı. Çetenin ele başlarının Selçuk Özkan, Ali Dinler, Ahmet Altun, Selçuk Güleç ve Mustafa Türeli olduğu açıklandı. Dolandırıcıların vurgun paralarıyla Dubai ve ABD'de tatil yaptıkları ortaya çıktı.

Dolandırıcıların vurgun paralarıyla Dubai ve ABD'de tatil yaptıkları ortaya çıktı.

Mağdurlar soluğu savcılıkta aldı ancak çete hala yakalanamadı. Mağdurlar, dolandırıcıların yakalanıp en ağır cezayı almalarını istiyor. Selçuk Özkan, sanal para ve solucan bank vurgununu organize eden isimlerin başında yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.