Diyarbakır'da PKK odun toplayan köylülere saldırdı! Şehitlerimiz var

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde odun toplamaya giden köylülere PKK'lı terörister kalleşce saldırdı. El yapımı patlayıcı ile yapılan saldırıda 5 kişi şehit oldu.

Diyarbakır'da PKK odun toplayan köylülere saldırdı! Şehitlerimiz var

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde odun topmaya giden köylülere yönelik, terör örgütü PKK'lı teröristlerce saldırı düzenlendi.

TUZAKLANAN PATLAYICI İNFİLAK ETTİ
İlçeye bağlı Güleç Mahallesi kırsalında orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında, PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcı infilak etti.

Bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi.

5 SİVİL ŞEHİT
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde odun toplamaya giden köylülere yönelik hain terör örgütü PKK'lı teröristlerin döşedikleri el yapımı patlayıcı sonucu 5 sivil vatandaşımız şehit olmuştur." denildi.

BÖLGEDE OPERASYON BAŞLATILDI
Bakanlık, teröristlerin yakalanması için güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldığını bildirdi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'DEN AÇIKLAMA
Bir açıklama da Diyarbakır Valiliği'nden yapıldı. Açıklamada, "Saldırının faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından operasyonlara başlanılmıştır.

Menfur saldırı olayında şehit olan vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.