Dikkat! Düğün sezonu başladı, sahte altınlar kol geziyor...

Düğün sezonuyla birlikte kuyumculardan altın almak yerine internetten satılan sahte altınlara rağbet eden vatandaşları uyaran kuyumcular, düğün sahiplerinin takı merasimini zarf usulü yapmalarını önerirken, yetkilileri de alenen satışı yapılan bu ürünler hakkında işlem yapmaya çağırdı.

Dikkat! Düğün sezonu başladı, sahte altınlar kol geziyor...

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte kimileri altın almak için kuyumcuların yolunu tutarken, kimileri de internet üzerinden düşük fiyata satılan takılara rağbet ediyor. Altın fiyatlarının yükselmesi, 420 TL olan çeyrek altın fiyatının 50 TL'ye bile internette bulunması, hem düğün sahiplerini hem de kuyumcu esnafını mağdur ediyor. Altın fiyatlarının yüksek olması sebebiyle vatandaşların yöneldiği, sahte altınların alelade internette satışa sunulmasının önüne geçilmesini isteyen kuyumcular, yetkililerin bunlarla ilgili işlem yapmasını istedi. Kuyumcu esnafı asıl mağduriyeti düğün sahiplerinin yaşadığını belirterek, bu durumun önüne geçilmesi için takı merasiminin de zarf usulü yapılmasını önerdi.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.