banner232

Denizli depremi sonrası Prof. Dr. Görür'den korkutan açıklama

Ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür bugün Denizli'de meydana gelen 4.1'lik deprem sonrası sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. İşte, Antalya depremi sonrası Naci Görür tarafından yapılan çarpıcı açıklamalar...

Denizli depremi sonrası Prof. Dr. Görür'den korkutan açıklama

Bugün Denizli'de saat saat 03.21'de 3.7, 03.46'da ise 3.8 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi.  Meydana gelen deprem yerin 2 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

İki deprem daha meydana geldi

Ayrıca Denizli'de saat saat 03.21'de 3.7, 03.46'da ise 3.8 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi.

Denizli’de sabah saatlerinde toplam 20 deprem meydana geldi

Merkez üssü Irlıganlı, Kocadere, Gürleyik, Honaz, Kocabaş olan depremlerde vatandaşlar gece yarısı kendini dışarıya attı.

Denizli gece saatlerinde uykusunda depreme yakalandı. En büyüğü 4.2 büyüklüğünde ve merkez üssü Irlıganlı olan depremde gece yarısında vatandaşlar sarsıntıyı hissedip uykusundan kalkarak kendilerini sokaklara attı. Ardında sabaha kadar artıcı deprem olmak üzere toplamda 20 deprem meydana geldi. Depremlerin merkez üssü Pamukkale ilçesine bağlı Irlıganlı, Kocadere, Gürleyik ve Kocabaş mahalleleriyle Honaz ilçesi oldu. Depremde can ve mal kaybı olmazken, bazı vatandaşlar tedbir amaçlı araçlarında uyudu.

4.1'lik deprem sonrası Naci Görür'den açıklama geldi

Ünlü deprem bilimci Prof. Dr Naci Görür Denizli depremi sonrası Twitter hesabından açıklamada bulundu.

''Aktif fayların üzerinde''

Naci Görür yaptığı paylaşımda, ''Arkadaşlar sabah Denizli/Irlıganlı’da 4.1’lik deprem oldu. Bu kentimiz Gediz ve B. Menderes graben sistemlerinin kesiştiği yerde. Dolayısıyla ciddi aktif fayların üzerinde. Bu kentimiz de öncelikle deprem odaklı kentsel dönüşüme tabi tutulmalı. Sevgiyle'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.