Davutoğlu: Yörükler bu toprakların özüdür, mayasıdır

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kayseri’nin Tomarza ilçesinde bir Yörük ailesinin hayvanlarıyla birlikte yaylaya alınmamasına ''bu zihniyeti kınıyorum'' diyerek tepki gösterdi.

Davutoğlu: Yörükler bu toprakların özüdür, mayasıdır

Davutoğlu, Hatay Kırıkhan’da, Mehmetçikleri sınır ötesi operasyonlara kurban keserek uğurladığı için Yörük Ana olarak anılan Döndü Deveci ve ailesinin yaşadığı olayla ilgili kendilerinden telefonla bilgi aldı. Gelecek Partisi Lideri, 8’i çocuk 12 kişilik Deveci ailesinin yayla çıkışlarına için verilmemesiyle ilgili olarak Kayseri İl Başkanı Zülküf Arslan’a da konuyla yakından ilgilenilmesi talimatı verdi. 

Sosyal medya hesaplarından da konu hakkında paylaşım yapan Ahmet Davutoğlu, ''Yörükler bu toprakların özüdür, mayasıdır. Onların ayak basmadığı yayla öksüzdür. Kayseri’de Yörükleri yaylaya çıkartmayan zihniyeti kınıyorum! Askerimizi kurbanlarla uğurlayan Yörük Ana’nın yayla izni; yüreğindeki vatan sevgisi, elindeki nasırdır. Bu sorun, derhal çözülmelidir'' dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
kültigin
kültigin - 1 yıl Önce

davana sahip çıkmadın yörükleree mi sarıldın...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.