banner232

Çocuğuna yurt bulmak için yardım isteyen babadan ''Dünyanın kıskandığı adam'' paylaşımı

Siyaset Bilimci Burak Yıldırım üniversite öğrencilerinin barınma sorununa ilişkin dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

Çocuğuna yurt bulmak için yardım isteyen babadan ''Dünyanın kıskandığı adam'' paylaşımı

Yüz yüze eğitimin yeniden başlamasının ardından üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri barınacak yer bulmak oldu. 

Siyaset Bilimci Burak Yıldırım, öğrencilerin barınma sorununa ilişkin Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Yıldırım paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

Çocuğuna yurt çıkmadığı için beni arayıp “Burak, Ahmet için ne yapabiliriz? Yurt çıkmadı, kira fiyatları da çok yüksek.” diyen bir tanıdığım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika’da ki Türk Evi açılışı fotoğrafını paylaşıp üstüne “Dünyanın kıskandığı Adam.” yazmış. Tweet bu kadar.

Muhalif kimliği ile bilinen Yıldırım'ın dikkat çeken tweetlerinden bazıları şöyle:

"Türkiye’de ki bazı üniversite öğrencileri kalacak evleri veya yurtları olmadığı için bir kaç gündür sokakta yatarken, AKP hükümeti 291 Milyon Dolar harcayıp New York’un ortasına Türk Evi açıyor. Çıldırmamak elde değil..."

"Sinir bozacak o kadar şey var ki... Pandemi sürecinde devletten yeterli desteği göremeyen kendi esnafımız tek tek batarken adamlar gidip Somali’nin İMF borcunu kapattılar, İspanya’ya yardım ettiler, Filistin’e 5 Milyon Dolar Pandemi yardımı yaptılar..."

"AKPye ve MHPye oy veren kıymetli kardeşlerim; Fetullah Gülen için şiir yazan, Türk bayrağı adının değiştirilmesini tartışmaya açalım diyen, devlete katil diyen ve TSK’yı “Kan dökmekle” suçlayan Hilal Kaplan isimli kadının Sn. Erdoğan’ın elinden ödül alması zorunuza gitmiyor mu?"

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.