Çirkin hakareti yargı affetmedi

Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Bakan Albayrak’a yeni doğmuş bebeği üzerinden çirkin hakaretlerde bulunan sanık 1 yıl 9 ay hapse mahkûm oldu

Çirkin hakareti yargı affetmedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli paylaşımları nedeniyle yargılanan Mehmet Fatih Kaplan, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1 yıl 9 ay hapse mahkûm oldu. Karar duruşmasında tahliyesini isteyen sanık, pişman olduğunu belirterek özür diledi. Sanığın, başka bir suçtan da cezası olması nedeniyle hükmün açıklanması geri bırakılmadı; hakkında yurtdışına çıkış ve ev hapsi kararı verildi. Kaplan'a yönelik diğer hakaret dosyasına ilişkin dava da devam ediyor.

BEBEĞE BİLE HAKARET ETMİŞTİ
Sanık Kaplan, geçtiğimiz haftalarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a da yenidoğan çocuğu üzerinden çirkin hakaretlerde bulunmuştu. Çok sayıda STK ve siyasi partinin de tepki gösterdiği o hakaret sonrasında soruşturma açılmıştı. Sanık, Albayrak ve ailesine yönelik saldırısına ilişkin olarak da "Kamu görevlisine hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapisle yargılanıyor. O dava ise halen devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.