Büyük vurgun! ''Hayırsever hırsız'' operasyonu

Ankara'da 17 ATM'ye kredi kartı kopyalama aparatı yerleştirerek bin 700 vatandaşın hesabından toplamda bir milyon lira çeken 5 zanlı, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen ''hayırsever hırsız'' operasyonuyla yakalandı.

Büyük vurgun! ''Hayırsever hırsız'' operasyonu
banner150

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlüğü ekipleri, Ankara'da bazı kişi ya da kişilerce ATM'lere takılan  aparatlarla bin 700 vatandaşın kartlarının kopyalandığını ve hesaplardan son iki  ayda bir milyon lira çekildiğini tespit etti. 
Aparat yerleştirilen 17 ATM'nin bulunduğu bölgelerde teknik ve fiziki  takip başlatan ekipler, kart kopyalama aparatı yerleştiren 5 zanlının  kimliklerini, ATM'nin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerden belirledi.
Ayrıca zanlıların ATM'ye gelerek para çekmek isteyen yaşlılara yardım  bahanesiyle yaklaşarak kartlarını kopyaladıkları da tespit edildi. Bunun üzerine "hayırsever hırsız" operasyonu düzenleyen ekipler, S.T,  B.İ, E.I, B.S.B. ve A.G'yi gözaltına aldı.  Zanlıların araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramada kart kopyalama  aparatları ve çok sayıda banka kartı ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar,  çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.