banner232

Büyük skandal! Dev fabrikada neler oluyor? Tuvalete gitmek yasaklandı

Son dakika haberine göre; Metal İşçileri Birliği, Bursa'daki dev Oyak Renault fabrikasında tuvalete gitmenin şef iznine bağlandığını bildirdi.

Büyük skandal! Dev fabrikada neler oluyor? Tuvalete gitmek yasaklandı

Metal İşçileri Birliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"Oyak Renault işçisi diyor ki:

Tuvalete gitmek de yasaklandı. İnsanlık dışı koşullar da çalıştırmak istiyorlar. Bu gece 00.00 - 08.00 vardiyası itibarıyla Oyak Renault otomobil fabrikasında çok ilginç şeyler oluyor. Geceden itibaren tuvalet yasaklandı. Şeflerden izin alıp öyle gidilecek. İki çay ve bir yemek arası zamanları haricinde postalar terk edilmeyecek. Tam bir kölelik devri yaşanıyor. 3 ekipte de aynı durum olacak.

Slovenyan'ın imalatını Türkiye'ye kaydırıyorlar diye faturasını işçiden çıkarmak istiyorlar. Saatte maksimum 60 araba olacak. Üstü asla kaldırmaz denildi. Şimdi 63 oldu.

Bütün işçiler şikayetçi. Öfke hakim. İnanılmaz bir şekilde ve aniden çok ağır mobbingler başladı. Resmen bir devir bitti başka bir devir başladı. Türk Metal her zaman olduğu gibi yine sahada yok.

Bu koşulları kabul etmiyoruz. Bütün Reno işçilerini de bu koşulları reddetmeye çağırıyoruz. Başaramayacağız hiçbir şey yok. Bizi köle gibi görenlere insan olduğumuzu hatırlatma zamanı geldi!"

(Kaynak: Bursada Bugün)

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.