Bulaşıkçılığı doktorluğa tercih etti

Z kuşağından bir kız "Geleceği nasıl görüyorsunuz" sorununa verdiği yanıtlarla gündem oldu. "Türkiye'de doktor olmaktansa İngiltere ve ABD'de bulaşıkçı olurum" diyen kızın videosu izlenme rekorları kırıyor.

Bulaşıkçılığı doktorluğa tercih etti

Türkiye'nin en büyük sorunlarının başında gelen işsizlik, özellikle genç nesli olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. İş bulmak için her yolu deneyen gençler umutlarını yitirince hayallerini yurt dışında yaşamak süslüyor. 

Sosyal medyada mikrofon uzatılan ve "Geleceği nasıl görüyorsunuz" sorusuna Z kuşağından bir kızın verdiği yanıt büyük yankı buldu.

İşte o kızın verdiği yanıt: 

"Geleceği şöyle görüyorum. Şu an mesela 10-15 yıl sonra doktor olmak mı bu ülkede yoksa Amerika'da veye İngiltere'de bulaşıkçı olma mı. Tek bir dakika bile düşünmeden bulaşıkçı olmayı tercih ederim. Bizden doktor olmamızı, mühendis olmamızı, bu ülkeye yararlı bir vatandaş olmamızı istiyorlar. 
Bize kaynak versinler. Bir test kitabı 100 TL. Eğitim Bakanımız kızını yurt dışında okutuyor. Eğitim güzel diyor. Ee getir o zaman kızını getir burada okusun. Amaç bizi cahilleştirmek. Çünkü biz konuşursak biliyorlar ki onlar o aşağıdan inecek"
dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 2 ay Önce

Diline sağlık nede güzel demişsin bunlara ama anlamaz bunlar saltanat güzel

merdo
merdo - 2 ay Önce

çocugunu yurt dışında okutmayan zengin bürokrat varmı gariban zengin biraz daha iyi yaşasın diye var

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.