Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı! İçişleri ve Sağlık Bakanlığı 229 uzman yardımcısı alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı toplam 229 uzman yardımcısı istihdam edecek. Başvuru tarihleri ne zaman? Kimler başvurabiliyor?

Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı! İçişleri ve Sağlık Bakanlığı 229 uzman yardımcısı alacak

İçişleri ve Sağlık Bakanlığı 229 uzman yardımcısı alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün  merkez teşkilatında boş bulunan Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 20 personel, taşra teşkilatında boş bulunan İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna ise 200 personel  alınacak.

Başvuruda bulunacak adayların en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin  Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültelerinden mezun olması ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul  edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş  olması şartı aranıyor.

Adayların başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi  dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) belirtilen puan türlerinin  herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olması ve başvuruda bulunanların en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı ve Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmesi ve 1  Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Giriş sınavı başvuruları Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç  Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "https://aybu.edu.tr/gpm"  internet sayfasında ilan edilecek bağlantı adresi üzerinden elektronik ortamda  alınacak.
 
Başvurular 25 Aralık Çarşamba günü saat 09.00'da başlayıp 5 Ocak Pazar  günü 17.00'de sona erecek. Sınava girmeye hak kazanan adaylar 10 Ocak'ta söz  konusu internet adresi üzerinden ilan edilecek. Sınava girmeye hak kazandığı ilan edilenler 10 Ocak Cuma günü saat  09.00'dan 17 Ocak Cuma günü saat 16:00'ya kadar sınav hizmetlerinin yerine  getirilmesi amacıyla katkı bedeli olarak 90 lira sınav ücretini Ankara Yıldırım  Beyazıt Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne ait banka hesap  numaralarına yatıracaklar.

Giriş sınavına İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuranlar 8 Şubat  Cumartesi günü, Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuranlar ise 9 Şubat Pazar günü  Ankara'da girecek.Sınava başvuran adaylar için Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi  tarafından hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini  gösteren Sınava Giriş Belgesi hazırlanacak. Adaylar belgelerini 31 Ocak  tarihinden itibaren Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları  Uygulama ve Araştırma Merkezinin internet adresinden edinebilecek.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Ankara'da sözlü sınava tabi  tutulacak. Sözlü sınavın tarihi, yeri ve saati Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün  "www.goc.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Giriş sınavında başarılı olmak için yazılı ve sözlü sınavların her bir  aşamasından en az 70 puan alınması zorunlu olacak. Başarılı olmak için gerekli  olan puanı almış olmak kaydıyla başarı sıralaması, yazılı sınav ile sözlü sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecek.

Sağlık Bakanlığı 9 Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alacak

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde  istihdam edilmek üzere Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna sözlü sınav  sonucuna göre 9 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular 6 Ocak Pazartesi günü başlayıp 31 Ocak Cuma günü saat 18.00'de sona erecek. Başvuruda bulunacak adayların üniversitelerin en az 4 yıllık lisans  eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden; sağlık bilimleri fakültesinden ebelik ve hemşirelik  lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen  yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması şartı  aranıyor.

Adayların ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış  olması, ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan KPSS'nin belirtilen puan  türlerinin herhangi birinden en az 70 ve üzerinde puan alması, Avrupa Birliği  içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS'den en az (C) düzeyinde puan  almaları veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir  belgeye sahip olması gerekiyor. Başvuruda bulunacak olanlar istenilen belgeleri son başvuru tarihine  kadar "Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi" adresine kargo veya posta ile  gönderecekler ya da elden teslim edebilecekler. Sözlü sınava belirtilen KPSS puanı sırasına göre atama yapılacak kadro  sayısının 4 katı aday çağrılacak. Sınav 3-4 Mart tarihlerinde Sağlık Bakanlığının Bilkent yerleşkesinde  gerçekleştirilecek.

Sözlü sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve en az 70 puan  alanlar başarılı sayılacak. Sözlü sınavda, her üyenin vermiş olduğu puanın  aritmetik ortalaması alınarak adayların sözlü sınav puanı tespit edilecek. Sözlü sınav puanı en yüksek olan adaydan başlanarak giriş sınavı kesin  olmayan başarı listesi oluşturulacak.

AA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.