Bu anket başka anket! MHP AK Parti'yi ikiye katladı!

Metropoll Araştırma'nın Türkiye'nin Nabzı Temmuz 2021 anketinde AKP hükümetinin Afgan sığınmacılara sınır kapılarını açması durumunda, seçmenin yüzde 54'ünün AKP'ye bakışı ''olumsuz'' olarak etkileneceği sonucu ortaya çıktı.

Bu anket başka anket! MHP AK Parti'yi ikiye katladı!

Metropoll Araştırma, Türkiye'nin Afganistan'dan gelen sığınmacılarla ilgili olarak AKP sınır kapılarını açması durumunda seçmenin bakış açısını ele aldı. Türkiye'nin Nabzı Temmuz 2021 anketine katılanlara, "AKP hükümeti Afgan sığınmacılara sınır kapılarını açar ise, bu sizin AKP'ye bakışınızı nasıl etkiler" sorusu yöneltildi.

Ankete katılanlardan yüzde 54,4'ü "olumsuz etkiler" derken, yüzde 18,8'i "olumlu etkiler" dedi. Bakış açısının değişmeyeceğini söyleyenlerin oranı yüzde 19,3 olurken, "Fikrim/cevabım yok" diyenlerin oranı yüzde 7,5 oldu.

Ankette MHP'lilerin yüzde 47.1'inin (AKP'lilerin yaklaşık 2 katı) sınır kapılarının açılmasını olumlu bulması da dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mayk
Mayk - 4 hafta Önce

Akp ise alimlarda, sinavlarda bu mulakat sistemini kaldirmaz, liyakati on planda tutmaz, bu ekonomi programi ve gocmen politikasi ile devam eder, ben yaptim oldu isiyle devam ederse, 2023 sandigi gomuldugu zaman olacak, gerci oldu bile suan

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.