Binali Yıldırım kararını verdi! İBB Başkanlığını istiyor mu?

AK Parti'nin Mart 2019'daki yerel seçimlerde İstanbul için en güçlü adayı olarak gösterilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, adaylık konusundaki kararını açıkladı. Yıldırım, İBB başkan adayı olmak istiyor mu?

Binali Yıldırım kararını verdi! İBB Başkanlığını istiyor mu?
banner150

AK Parti'nin yaptırdığı kamuoyu yoklamalarında İstanbul için ilk sırada çıkan isim olduğu belirtilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, belediye .aşkanlığı konusundaki kararını verdi. Yıldırım, adaylık iddialarıyla ilgili Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'a çok net konuştu. Işık, Yıldırım'ın böyle bir görevi istemediğini söylediğini paylaştı.

'HİÇBİR ŞARTTA ADAY OLMAYACAK'

"Binali Yıldırım belediye başkanlığına aday olmak istemiyor. Hiçbir şartta olmayacak. Hatta ne zaman birileri bu konuyu açsa ya da yazsa Yıldırım'ın yakın çevresi devreye girip yalanlıyor" diyen Işık, şöyle devam etti:

'BİNALİ BEY'E SORDUM VE DEDİ Kİ...'

"Hâlâ neden Binali Yıldırım'ın adaylığını konuşuyoruz anlamış değilim. Geçenlerde Binali Bey'e rastladım. Ona da sordum. "Aday mısınız?" diye… Çok net bir şekilde böyle bir görevi istemediğini, Meclis Başkanlığı'nda çok mutlu olduğunu, burada yapılacak çok işi, hedefi olduğunu anlattı. Daha ne desin anlamıyorum ki.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, daha önce ismi hangi görev için gündeme gelirse gelsin her seferinde "Ben partimin neferiyim. Nereye git derlerse giderim, ne görev verilirse yaparım" cevabı veriyordu. Yıldırım ilk kez farklı bir tavır geliştirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.