Başkan Erdoğan'dan, Adil Öksüz sorusuna flaş 'operasyon' yanıtı: Karga tulumba...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi için Londra'ya hareketinden önce basın toplantısında konuştu. Erdoğan, NATO gerilimi ile ilgili olarak, ''Müttefiklerimize 'bizimle sergileyecekleri samimi dayanışma ittifakımızı zayıflatmaz tam tersine güçlendirir' bu mesajımızı Londra’da müttefiklerimize açıkça verecek, terör karşısından ilkeli bir tavır göstermelerini kendilerinden isteyeceğiz.'' dedi.

Başkan Erdoğan'dan, Adil Öksüz sorusuna flaş 'operasyon' yanıtı: Karga tulumba...
banner150

Başkan Erdoğan, Süleyman Soylu'nun ''Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz'' açıklaması hakkında ise, ''Sürekli olarak gittiği ülkelerin yönetimleri tarafından da bunlar koruma altında. Belçika'ya kaçıyor, oradan Almanya'ya geçiyor vs... Burada İçişleri Bakanlığımız yapılacak operasyonla karga tulumba alır gelir mi, o da ayrı konu. Onu zaman içinde görürüz.'' diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Günümüzün tehdit önceliklerine göre NATO'nun kendini güncellemesi artık kaçınılmazdır.

Terör örgütlerine karşı ilkeli ve kararlı duruş sağlanmasını temin edecek bir değişimi tüm üye ülkelerle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz.

Türkiye, NATO misyonuna en fazla destek veren ülkedir. Katkılar, Türkiye'nin NATO'daki vazgeçilmez konumunu tartışmasız hale getiriyor.

Müttefiklerimize 'bizimle sergileyecekleri samimi dayanışma ittifakımızı zayıflatmaz tam tersine güçlendirir' bu mesajımızı Londra’da müttefiklerimize açıkça verecek, terör karşısından ilkeli bir tavır göstermelerini kendilerinden isteyeceğiz.

ADİL ÖKSÜZ AÇIKLAMASI

(Soylu'nun 'Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz' açıklaması) Bakanımızın buradaki ifadesi, bu haddini bilmez, kendini bilmez malum kişi bu ülkeden kaçmıştır. Sürekli olarak gittiği ülkelerin yönetimleri tarafından da bunlar koruma altında. Belçika'ya kaçıyor, oradan Almanya'ya geçiyor vs. Şu anda ona benzer yüzlerce FETÖ'cü terörist buralarda yaşıyor. Buraların yönetimleri FETÖ'cü teröristleri bize bugüne kadar teslim etmedi. Edenler de var. Onların da açıklamasını yapıyoruz. Burada İçişleri Bakanlığımız yapılacak operasyonla karga tulumba alır gelir mi, o da ayrı konu. Onu zaman içinde görürüz.

(Libya ile imzalanan mutabakat) Yunanistan adımlarını atabilir. Bizim de adım atma hakkımız saklıdır. Biz de adımlarımızı atarız. Gereği neyse yaparız. Büyük ihtimalle Libya belki büyükelçisini dahi çekebilir. Yunanistan Başbakanı Londra'da bizimle görüşme talebinde bulundu. Orada kendisi ile de bunların hepsini konuşacağız. Yunanistan, Mısır öbür tarafta şu an itibarıyla Güney Kıbrıs, üçlü çalışmayı yapmaları bizim Libya ile ilgili adımı asla etkilemez. Biz, Libya ile bu noktada yazılı anlaşmamızı yaptık, imzayı attık. Meclis'ten inanıyorum ki bu geçecektir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.