Bakanlık az önce duyurdu! İşte etkisiz hale getirilen terörist sayısı...

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, yaptığı son dakika açıklamada; ''İç güvenlik operasyonları çerçevesinde ocak ayında 7 bin 998 operasyonda 88 terörist etkisiz hale getirildi.'' dedi.

Bakanlık az önce duyurdu! İşte etkisiz hale getirilen terörist sayısı...
banner150

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, yaptığı son dakika açıklamada; "İç güvenlik operasyonları çerçevesinde ocak ayında 7 bin 998 operasyonda 88 terörist etkisiz hale getirildi.''dedi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen iç güvenlik operasyonlarında 45'i PKK/KCK, 43'ü DEAŞ/HTŞ üyesi 88 terörist etkisiz hale getirildi.

8 Ocak'ta başlayan ve 3 bin 900 personel ile sürdürülen Kapan operasyonlarında 94 mağara ve sığınak ile yaklaşık 7 ton patlayıcı imha edildi. 19 işbirlikçi şahıs yakalandı.

"Yapılan operasyonlarda 99 sığınak / barınak / mağara kullanılamaz hale getirilmiştir. 54 silah, 15 adet mayın/EYP, 40 adet el bombası, 889 kg patlayıcı madde, 7 bin 940 adet muhtelif mühimmat ele geçirilmiştir" dedi.

115 TERÖRİST TESLİM OLDU

1 Ekim'de başlatılan sonbahar/kış operasyonlarında şu ana kadar 457 terörist etkisiz hale getirildi. Bu teröristlerden 115'i teslim oldu.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.