Bakan Koca duyurmuştu! 'Corona Danışma Hattı' faaliyete geçti

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Korona Danışma Hattı, "Alo 184" üzerinden hizmet vermeye başladı.

Bakan Koca duyurmuştu! 'Corona Danışma Hattı' faaliyete geçti

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Korona Danışma Hattı, "Alo 184" üzerinden hizmet vermeye başladı.

Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca'nın dün açıkladığı Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM-184)  Korona Danışma Hattı hizmet vermeye başladı.  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, sağlık sisteminde, yaşanan  sorunların yerinde ve eş zamanlı tespiti, sorunun çözümünde etkin olacak  mekanizmaların hızla harekete geçirilmesi amacıyla kurulan SABİM, bundan sonra  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili bilgilendirmede bulunacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün düzenlediği basın toplantısı  sırasında açıkladığı SABİM'e koronavirüs danışma hattı eklenmesi çalışmaları  hızlı bir şekilde tamamlandı. Bakanlık yetkilileri, koronavirüs hakkında "Alo 184" hattı üzerinden  danışmanlık hizmeti verecek merkezin bugün faaliyete geçtiğini duyurdu. Türkiye'de vaka görülmesinin ardından bazı vatandaşların kimi  şikayetlerine bağlı tedirginlikler yaşamaya başladığı, danışma hattının bu  tedirginlik ve şikayetlere yönelik hizmet sunacağı belirtildi.  Uzman hekimlerin de görev alacağı rehberlik hizmetiyle bazı ön  hizmetlerin geniş kitleye verilmesi hedefleniyor.

AA

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.