Bakan Koca açıkladı! Koronavirüsten can kaybımız 501'e vaka sayısı 3013'e çıktı

TÜRKİYE'de koronavirüs vaka sayıları hızla artmaya devam ederken son dakika bilgisi Sağlık Bakanlığı'ndan geldi. Türkiye coronavirüs vaka sayısı 23 bin 934'e çıkarken ölü sayısı 501'e yükseldi. Koronavirüste vaka sayısının bir günde ilk kez bu kadar arttığı gözlendi.

Bakan Koca açıkladı! Koronavirüsten can kaybımız 501'e vaka sayısı 3013'e çıktı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin güncel Covid-19 güncel durum tablosunu açıkladı. Günlük koronavirüs tablosunda test sayısında artış yaşanırken vaka sayılarında da büyük artışın olduğu gözlendi.

4 Nisan tarihli paylaşımda vaka sayısı 3 bin 13 olarak açıklanırken ölü sayısı ise 76 oldu. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı tabloda test sayısı 19 bin 664 olarak gerçekleşti.

Bakan Koca yaptığı paylaşımda: ''Bugüne kadar yapılan 161.380 testin %12,18’i son 24 saat içinde gerçekleşti. İyileşen hasta sayımızda önemli artış oldu. Dün toplam 484 olan iyileşen hasta sayımız bugün 786’ya ulaştı. Virüs gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım'' ifadelerini kullandı.

BİN 311 HASTA YOĞUN BAKIMDA
Öte yandan Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda yatan hasta sayısı bin 311, entübe durumdaki hasta sayısı 909, taburcu olan hasta sayısı ise 786.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.