Bakan Gül duyurdu: Cezaevleri görüşleri ertelendi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan corona virüsü için küresel düzeyde acil önlemler alınıyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, cezaevleri görüşlerinin ertelendiğini son dakika olarak duyurdu.

Bakan Gül duyurdu: Cezaevleri görüşleri ertelendi

Adalet Bakanı Gül yaptığı açıklamada, ''Açık ve kapalı cezaevlerindeki görüşlerin 2 hafta ertelenmesi kararlaştırılmıştır. Açık cezaevinde kalanların izinleri ertelenmiştir''ifadelerini kullandı.

Bakan Gül'ün açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

Adalet Bakanlığımıza dair aldığımız önlemleri uygulayacağız. Dün toplantıda aldığımız kararlar oldu. Nisan sonuna kadar yurt dışı seyahatlerinin iptali konusunda kararları almıştık.

Özellikle bugün itibari ile ceza infaz kurumları kapsamında, hastalık belirtileri olanların ceza infaz kurumlarına alınmaması, kabul durumunda solunum enfeksiyonu olanların belirli bir alana alınması kararlaştırıldı. Açık ve kapalı cezaevilerinde 2 hafta boyunca görüşler ertelenmiştir. Kamuda çalışanların özel izinleri ertelenmiştir. Bu haklar ise saklıdır, daha sonra verilecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.