''Bahçeli’den şüpheleniyorum''

Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili bir iddia ortaya attı. Uğuroğlu, “Bahçeli’nin amacı, AKP’yi de kapattırmak mıdır?” diye sordu.

''Bahçeli’den şüpheleniyorum''

Her açıklamasında Cumhur İttifakı'na bağlılık açıklaması yapan Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli için Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu dikkat çeken ifadeler kullandı.

MHP lideri Bahçeli için "Bahçeli'den şüpheleniyorum" diyen Uğuroğlu, "Bahçeli'nin amacı AKP'yi de kapattırmak mıdır" diye sordu.

"AKP biliyorsunuz parti kapatılmasına karşıydı.  Erdoğan ve AKP’liler HDP kapatılma davasında okların kendilerine döneceğinden endişe mi ediyorlardı? MHP ise özellikle son aylarda HDP’nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yoğun baskı yapmaya başladı. Bugüne kadar “erken seçim” çıkışları ile siyasete yön veren Devlet Bahçeli ne yapmak istemektedir?" diyen Uğuroğlu, yazısını şu ifadelerle sürdürdü:

“Başbakan ve hükümetinin Yüce Divan’a çıkma günü yaklaşmaktadır” diyen Bahçeli’nin sözlerini hatırlayarak kendi kendime soruyorum?
Hele hele Başsavcılığın HDP iddianamesini “Çözüm Süreci” bölümü ile ekindeki “İmralı notları” kitabını da görünce;
– Bahçeli’den çok şüpheleniyorum…
Bahçeli’nin amacı;
– AKP’yi de kapattırmak mıdır?
Söz verdiği gibi;
– Erdoğan’ı Yüce Divan’a göndermek midir?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.