banner232

Bahçeli fitili ateşledi: ''100 maddelik yeni Anayasa taslağı hazır!''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli düzenlediği basın toplantısında "Artık uzlaşmak ve yeni bir Anayasa hazırlamak, milli vecibedir" diyerek 100 maddelik yeni Anayasa taslağının hazır olduğunu duyurdu.

Bahçeli fitili ateşledi: ''100 maddelik yeni Anayasa taslağı hazır!''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. 

Yeni anayasa tartışmalarına ilişkin açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Metin yazımını sonuçlandırdık'' dedi. Bahçeli, 100 maddelik anayasa önerileri hazırlığının tamamlandığını da ifadelerine ekledi.

MHP lideri Bahçeli, konuşmasına Türkiye'nin corona virüsle mücadelesine değinerek başladı. Salgından siyasi rant devşirmek isteyenlerin hezeyan ve art niyetli olduğunu söyleyen Bahçeli, ''Kim ne derse desin salgın yönetimi doğru şekilde yapılmaktadır'' dedi. 

Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar:

Anayasa değişmez metinler değildir. Anayasının milli hedefleri barındırması yegane önceliktir. Toplum sözleşmesinin hazırlanmasına güçlü vurgu yapıyorsak önce uzlaşma erdemine bağlanmamız gerekecektir.

''MHP ÖN ŞARTSIZ HAZIRDIR'' 
Herkes ittifak halinde yeni anayasadan bahsetmektedir. Konuşmak, görüşmek için müsait bir zemin vardır. Sıkılı yumruklarla anayasa yapmak mümkün değildir. Artık uzlaşmak, yeni anayasa hazırlamak milli vecibedir. Bu tarihi göreve MHP ön şartsız hazırdır.

100 MADDELİK ANAYASA ÖNERİ HAZIRLIĞI
MHP'nin anayasa metin çalışmaları bitmiştir. Cumhuriyetin 100. yılında '100 Maddelik Yeni Anayasa' adıyla, 100 maddelik anayasa önerimizin hazırlık aşaması tamamlanmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 6 ay Önce

millet geçim sıkıntısına düşmüş iş yok birde asgari ücret diye bir şey var neyin asgarisi ise sen ana yasa dersindesin
verdiğin eyt ve af sözlerini yerine getir önce mafya babasını affet demiyoruz sen bir bak türk milleti ne halde sen düşmüşsün anayasa değiştirme derdine anayasa değişince me olacak gelir dağılımını düzelecek işsizlikmi düşecek yolsuzlukmu azalacak sahi ticaret bakanı böyle elini sallaya sallay mi gidecek syn bahçeli çıkında 2 çift söz söyleyin bırakın bu boş işleri Allah aşkına her şeye zam oluyor doğru siz ve sizin gibilerin tuzu kuru yolsuzluklara sustukça adalet çalışmadıkça siz yenisini yapsanız ne olur

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.