Asgari ücrete yapılan 500 TL'lik zama bakın ne oldu!

Asgari ücrete yapılan 500 lira zammın vatandaşın eline geçmeden eridiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba "TÜİK aralık ayı enflasyon verilerine göre, kira ve gıda fiyatlarındaki artış oranları asgari ücrete yapılan 500 liralık zamdan eser bırakmadı" dedi.

Asgari ücrete yapılan 500 TL'lik zama bakın ne oldu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, asgari ücrete yüzde 21'lik artışla yapılan 500 lira zammın vatandaşın eline geçmeden eridiğini söyledi.

"BEZ, MAMA PARASINA YETMİYOR"
Bu zammın asgari ücretlinin bebeğinin bez ve mama parasını karşılamadığını belirten Ağbaba, şöyle devam etti:

"TÜİK aralık ayı enflasyon verilerine göre, kira ve gıda fiyatlarındaki artış oranları asgari ücrete yapılan 500 liralık zamdan eser bırakmadı. Zam sadece bir ayda yumurta karşısında 71 adet, salatalık karşısında 26 kilogram, pirinç karşısında 2 kilogram, kuru soğan karşısında 8 kilogram, un ve biber karşısında ise 6 kilogram eridi."

 "ELEKTRİK ZAMMI YÜKÜ DAHA DA ARTIRDI"
Ağbaba, yeni yılın ilk gününde elektriğe yapılan yüzde 6,2 oranında zammın asgari ücretlinin fatura yükünü daha da artırdığını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.