Aracıyla alışverişe çıkanlara tam kapanma cezası!

Edirne'de polis kendi araçlarıyla alışverişe çıkan vatandaşlara tam kapanma kurallarına aykırı davrandıkları gerekçesiyle ceza kesildi. Ceza kesilen vatandaşlar arasında.

Aracıyla alışverişe çıkanlara tam kapanma cezası!

Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek "tam kapanma" kısıtlamasında denetimler devam ediyor.

Polis ekipleri, kent merkezinde ve bazı alışveriş merkezlerinin önünde, yasak olmasına rağmen araçlarıyla alışverişe gelen yurttaşlara yönelik denetim yaptı.

Ekipler, marketlere araçlarıyla gelenler ile yürüyüş mesafesi dışında alışverişe gidenlere 3 bin 150'şer lira ceza uyguladı.

Ellerinde poşetleriyle araçlarının yanına gelen bazı yurttaşlar karşılarında polisi görünce kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

Polis ekipleri yaptıkları kontrollerin ardından izin belgesi olmayan veya araçlarıyla alışverişe gelen yurttaşlara para cezası yazdı.

Ekipler ayrıca dışarda olan bazı yurttaşları da kurallara uymaları konusunda uyardı, bazı mahallelerde kısıtlamaya yönelik anonslar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.