Ankara merkezli FETÖ/PDYÖ operasyonu! Bin 112 kişi gözaltında

Ankara Merkezli 75 ilde FETÖ operasyonu başlatıldı. 1112 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara merkezli FETÖ/PDYÖ operasyonu! Bin 112 kişi gözaltında

Ankara Merkezli 75 ilde FETÖ operasyonu başlatıldı. Bin 112 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonun 2010 yılındaki komiser yardımcılığı sınavıyla ilgili olduğu öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, soruşturma kapsamında, 2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda, FETÖ/PDY üyelerinin yazılı sınav öncesi eriştiği soruları örgüt üyelerine verdiklerinin tespit edildiği belirtildi.

Sınav sorularını aldığı saptanan bin 112 kişi hakkında operasyon planlandığı, bu kapsamda şüphelilere ait bilgi ve delillerin 75 kente gönderildiği bildirildi. Operasyon öncesi bu illerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) görevlilerine, KOM Daire Başkanlığı'nda da ayrıca bilgi ve eğitim verildiği kaydedildi.

130'U AKTİF GÖREVDE

Şüphelilerden 130'unun aktif görevde olduğu belirtildi. Başkentte de sınav sorularını alarak, komiser yardımcısı olan 45 şüpheli hakkında, Ankara dahil 16 ilde bugünden itibaren gözaltı kararı verildiği, FETÖ şüphelilerinin işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü'nce sürdürüldüğü açıklandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKKI
HAKKI - 10 ay Önce

Şerefsiz köpekler bizleri uydurma soruşturmalar ihraç ettiler, şimdi kendileri ne halde beter olsunlar. KİMSE ÇEKTİRDİĞİNİ ÇEKMEDEN ÖLMEZ

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.