banner232

Ali Koç'tan Diyanet'e kendisini hedef alan müftü hakkında mektup

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a mektup yazarak, kendisini eleştiren müftü olayında kırıldığını söyledi.

Ali Koç'tan Diyanet'e kendisini hedef alan müftü hakkında mektup

Düzce’de Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada, Selanik göçmenlerini hedef alması sonucu eleştirilerin hedefindeki isim oldu.

Filistin olayları ve Yahudilere değindiği vaazında Soytekinoğlu, Selanik göçmenleri için "Yüzde 90'ı Sabetayist. Aslında Müslüman değil." deyip Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a da göndermede bulunmuştu.

"BİR TANESİ BİR TAKIMIN BAŞKANI"
Müftünün vaazında şu ifadeleri kullandığı duyuldu;

"Bunlar dünyanın neresinde olursa, şu an ses çıkarmadıklarına bakmayın, İstanbul’da Gezi olaylarında otellerinde insanları barındıran kimdi? Gene Yahudiler idi. Şu an bir şirketin, bir takımın başkanı. Bunlar gücü, kuvveti eline geçirdiği zaman size de aynısını yaparlar."

AÇIĞA ALINDI
Diyanet İşleri Başkanlığı, yaşanan gelişmeler üzerine Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatmasının ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop da müftünün açığa alındığını duyurdu.

ALİ KOÇ'TAN MEKTUP
Müftünün hedefindeki isim olan Ali Koç da bu gelişmeler üzerine Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a bir mektup yazdı.

Koç, mektubunda şu ifadelere yer verdi;

"ÇOK ÜRKÜTÜCÜ"
"Kutsal mekanımız olan camilere bu nefret söylemini taşımak, hem de tamamen yalan yanlış bilgilerle ve iftiralarla bunu yapmak hem çok üzücü hem de ürkütücü. İnsanlığın barışını savunması gereken bu zor günlerde umut aşılaması ve birleştirmesi beklenen bir din görevlisi nasıl bu kadar sorumsuzca davranabilir? İnanın bir cevap bulamıyorum.

"DİĞER BİR SALGIN: NEFRET"
Dünyanın çok uzun zamandır karşı karşıya oldupu bir diğer salgın da 'nefret söylemi' ve ne yazık ki bu salgınla mücadele edebileceğimiz bir aşı da yok. Ancak hep birlikte bu kişilere asla geçit vermeyerek nefret söyleminin olağanlaşmasına müsaade etmeyerek ve tolerans göstermeyerek anlamlı bir yol alabiliriz. Bu her şeyden önce çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzdur diye düşünüyorum.

"KIRGINIM"
Kul hakkına girmeden, yalan söylemeden, iftiradan sakınarak yaşama sorumluluğuna sahip bir ailenin temsilcisi olarak derinden hissettiğim gönül kırgınlığımı sizinle paylaşmak istedim."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Hoca işine bak sen binlerce insana ekmek kapısı bu insanlar ayıp be dinden soğuttunuz milleti sözüm senin gibilere ülke çökmüş gitmiş sen daha boş boş işlerle uğraşma varsa suçu olan savcısı hakimi bakar sanamı kaldı

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.