AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Fakıbaba istifasını yazdı! AK Parti'de deprem!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın paylaşımları sonrası edinilen bilgilere göre istifa dilekçesini yazdığı ve notere onaylattığı öne sürüldü.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Fakıbaba istifasını yazdı! AK Parti'de deprem!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sosyal medyada gündem oldu.

Son zamanlarda pek gündemde olmaması ve çeşitli organizasyonlara katılmamasıyla dikkat çeken Fakıbaba'nın önce, "İnsan İçin Haysiyet ve Onur En Değerli Hazinedir..." sözlerine yer verdiği paylaşımı ve bugün ise "Bazen bütün izlerin birbirine karışması, bardağı taşıran son damla olur..." yaptığı paylaşımın ardından istifa dilekçesini yazdığı ve notere onaylattığı öğrenildi.

AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?
Ahmet Eşref Fakıbaba, 16 Aralık 1951 tarihinde Birecik'de doğdu. 2009'da bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde 77.997 oy alarak (%44) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 22 Ocak 2013'te, halen belediye başkanlığı görevini devam ettirirken, AK Parti'ye katıldı.

Birecik Lisesini başarıyla tamamlayıp, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı ve 1975 yılında mezun oldu. 1982 yılında İstanbul Taksim İlkyardım Hastanesinde genel cerrahi uzmanlığını tamamladı. Aynı yıl Iğdır Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2 yıl başhekimlik yaptıktan sonra 1984 yılında Birecik Devlet Hastanesine geçiş yaptı. 1992 yılında Şanlıurfa SSK Hastanesine tayin oldu.

1994-2004 yılları arasında 11 yıllık başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde AK Parti'den belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı. Sonradan Saadet Partisi'ne katılan Fakıbaba Numan Kurtulmuş'un partiden ayrılışını neden göstererek partiden istifa etti. 2015 milletvekili genel seçimlerinde Şanlıurfa milletvekili seçildi.

Kaynak: URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.