banner232

AK Parti'li yönetici anket sonuçlarını beğenmeyince şirketi aradı!

AK Parti'nin bir genel merkez yöneticisinin, araştırma şirketinin anket sonuçlarını beğenmeyince şirketi aradığı iddia edildi.

AK Parti'li yönetici anket sonuçlarını beğenmeyince şirketi aradı!

AK Parti'nin bir genel merkez yöneticisinin, araştırma şirketinin anket sonuçlarını beğenmeyince şirketi aradığı iddia edildi.

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda anket sonucunu beğenmeyen AK Parti'nin bir genel merkez yöneticisi tarafından arandığını ve tepki gördüğünü söyledi.

Pösteki söz konusu kişinin şirkete "bilim ve etik kurallarına uyulmadığını" söylediğini ifade etti. 

İşte, Pösteki'nin dikkat çeken o paylaşımı:

"Malumunuz; Dün bir araştırma çalışması yayınladık. Çalışmamız Ak Parti’yi tatmin edecek sonuçlar içermediği için olsa gerek, bir genel merkez yöneticisi tarafından bilim ve etik kurallarına uymadığımız söylendi. Doğrusu hiç şaşırmadık. 

Zaten oy kaybının en önemli sebeplerinden biri de bu. İstenileni vermeyeni itibarsızlaştırmak. Seçmen bu saçmalıklara artık tahammül edemiyor. Bizler de seçmenden aldığımızı kamuoyuna sunuyoruz.

ORC’yi bilimden ve etikten uzak olmakla suçlayanların ise ORC'nin 24 haziran tahminlerine bakmaları yeterlidir.

Araştırma firmalarını ve/veya seçmeni suçlayarak seçim kazanılsaydı, 20 yıldır Ak Parti değil, tabela partileri yönetiyor olurdu ülkeyi ama 20 yıldır muhalefetin yaptığını bugün Ak Parti yapıyor ve bu bile başlı başına haklılığımızı ortaya koyuyor.

Kendi yetersizliklerini Cumhurbaşkanına hissettirmemek için dün, YERLİ VE MİLLİ dedikleri bizlere bugün ne dedikleri hiç umurumuzda değil."


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Avrasya
Avrasya - 1 hafta Önce

Hayret oysaki orc iktidar yanlısı bir araştırma şirketi nasıl beğenmezler sonuçları. En iyisi iktidar parti iktidardan beslenen parzitler arasında yapsın anketleri o zaman beğenirler. Rahmetli Demirel'in dediği gibi kaynamaya tencerenin deviremeyeceği iktidar yokmuş.

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.