AK Parti'den ''sağlık çalışanları da şehit sayılsın'' teklifine ret!

Koronavirüs salgınında en ön safta mücadele ederken hayatlarını kaybeden sağlık çalışanları için sunulan "koronavirüste öllen sağlık çalışanları şehit ilan edilsin" önerisi AK Parti tarafından reddedildi.

AK Parti'den ''sağlık çalışanları da şehit sayılsın'' teklifine ret!

Pandemi sürecinde en ön safta mücadele ederken Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması talebi TBMM gündemine taşındı. Fakat TBMM gündemine alınması önerisi AK Parti oylarıyla reddedildi.

CHP’li vekil Çetin Arık, “Sağlık çalışanları Covid sürecinde kendi canlarını düşünmeden insanları hayatta tutabilmek için insanüstü gayretle çalıştı” dedi ve şunları söyledi:

“Görülmeyen bir düşmana karşı savaş var. O halde savaş sırasında yaşamını yitirenlerin şehit kabul edilmesi gerekmez mi? Çocukları ‘Benim babam şehit’ deme onurunu taşısın. Virüse karşı çalışırken can veren sağlık çalışanlarının şehit sayılmasını, yakınlarının da şehit yakınlarına tanınan haklardan yararlanmasını sağlayalım. Onlar bir hayatı kurtarabilmek için arkalarında gözü yaşlı eş ve çocuk bıraktı. Sağlık çalışanlarını onurlandıralım. Sadece şehitlik değil özlük haklarında da iyileştirme yapalım.”

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdengeçti
Serdengeçti - 2 hafta Önce

Adam makinist hemzemin geçitte TIR çarpıyor ve vefat ediyor. Ailesine kan parası veriliyor ev alıyorlar. Daha sonra adam şehit statüsüne alınıyor ve eşi işe yerleştiriliyor. Çocuklarınında işe girme hakkı verilip, eşinin maaşından vergi kesintisi de yapılmıyor. Şimdi bu olaya insancıl yaklaşan devletim sağlıkçılara şaşı bakıyor. Padişahım çok yaşa.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.