AK Parti'den 2 kanun teklifi! İcra ile çocuk teslimine son

Gelen son dakika haberine göre; AK Parti'nin hazırladığı teklif yasalaşırsa, çocuğu icrayla alma ve harç ödemeleri tarihe karışacak.

AK Parti'den 2 kanun teklifi! İcra ile çocuk teslimine son

AK Parti önümüzdeki hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı'na iki önemli öneri sunacak. Geliştirilmekte olan düzenlemelerden biri de Zorunlu İflas Yasasıdır. Öneride ayrıca çocukların doğumunu zorunlu kılan bir düzenleme de yer alıyor. Bu nedenle Adalet Bakanlığı denetiminde doğum merkezleri kurulacaktır. İcra ile çocuğunu alma dönemi sona erecek. İcra sırasında babanın ödediği masraflar ve memurların yolluk masrafları tarihe karışacak. Anne, çocuğunu babanın görmesi için bu merkeze bırakacaktır. Baba, anne ve baba ile görüşmeden çocuğunu kabul edecektir.

İkinci düzenleme ise "Hayvanları Koruma Yasası" olacak. Teklif MYK'ya iletildi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yorumları alındı. Erdoğan'ın, hayvanlara tecavüz ve eziyet iddialarında "iftira"ya başvuranların engellenmesi için partilileri uyardığı ve "İnsanlar arasında kin uyandırmayan bir formül bulun" dediği bildiriliyor. AK Parti kaynakları, "Cumhurbaşkanımız, haksız itham, iftira ve suçlamaların insanlar arasında kavga ve düşmanlıklara yol açabileceği uyarısında bulunarak, bu madde üzerinde yeniden çalışın ve teklifi bu dönem bitmeden Genel Kurul'dan geçirin dedi" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.