Ağrı'da öldürülen terörist, AK Partili ismin katili çıktı

Ağrı'nın Tutak ilçesinde bir süre önce etkisiz hale getirilen 4 teröristten birinin, Erzurum'un Karayazı Belediye Meclis Üyesi Savcı Küçük ve yeğeninin öldürülmesi olayının faillerinden biri olduğu belirlendi.

Ağrı'da öldürülen terörist, AK Partili ismin katili çıktı

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca 6  Aralık 2019'da Tutak'ın Soğukpınar köyünde düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada  "Alişer" kod adlı Yücel Kandemir'in de aralarında bulunduğu 4 PKK/KCK'lı  teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Operasyonun ardından çatışmanın yaşandığı alanda bir sığınak bulunduğu  aktarılan açıklamada, bu sığınak ve terörist Kandemir'den elde edilen biyolojik  delillerin incelenmek üzere Jandarma Kriminal Laboratuvarına gönderildiği  kaydedildi.

Açıklamada, bu delillerin 18 Haziran 2019'da Erzurum'un Karayazı  ilçesinde AK Parti Karayazı Belediye Meclis Üyesi Savcı Küçük ve yeğeni Ahmet  Küçük'ün öldürülmesi olayında, olay yerinden elde edilen biyolojik deliller ile  karşılaştırıldığı belirtilerek, Kandemir'in üzerinden ve etkisiz hale getirildiği  alandaki sığınaktan elde edilen biyolojik deliller ile Savcı Küçük ve yeğeninin  öldürüldüğü yerden alınan biyolojik delillerin örtüştüğü vurgulandı.

Delillerde yapılan kriminal inceleme sonucu terörist Kandemir'in,  Savcı Küçük ve yeğeninin öldürülmesi olayının faillerinden birisi olduğunun  anlaşıldığı bildirildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Erzurum'un Karayazı ilçesinde, 18 Haziran 2019'da AK Parti Karayazı  Belediye Meclis üyesi Savcı Küçük ile yeğeni, Turnagöl Mahallesi ile Anıtlı  Mahallesi arasında arazide terk edilmiş haldeki araçta silahla vurularak öldürülmüş olarak bulunmuştu.

Olay sonrası Erzurum'da güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda,  Terörden Arananlar Listesi'nde 300 bin TL ödülle gri kategoride yer alan "Şevger"  kod adlı terörist Muhammed Fadullah Kamış yakalanmıştı.

İlk ifadesinde Savcı Küçük ve yeğenini kendisinin öldürdüğünü itiraf  ettiği belirtilen terörist Kamış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.