Adalet Bakanı Abdulhamit Gül duyurdu! Noterlerde yeni dönem

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Adliyelerde insan sirkülasyonu yüzde 95 oranında azaldı. Noterliklerde de insan sirkülasyonu yüzde 85 oranında azaldı. Noterlerde işi olan vatandaşlarımız e-başvuru yöntemiyle yapabilecekler'' dedi. 5 açık cezaevinde 17 hükümlüye teşhis konulduğunu belirten Bakan Gül, açık cezaevlerinde 3 mahkum corona virüsten hayatını kaybettiğini açıkladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül duyurdu! Noterlerde yeni dönem
banner150

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün açıklamaları şu şekilde:

NOTERLERDE E-BAŞVURU DÖNEMİ

Noterlik işlemleri e-başvuru ile hizmetlerini yapabilirler. Salgın riskinin ilk gününden itibaren tedbirleri aldık almaya devam ediyoruz. Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda erteleme kararını duyurmuştuk.

Cuma günü yapılan toplantıda cezaevlerindeki tedbirlerin 30 Nisan’a uzatılmasına karar verildi.

Bilim Kurulu önerisiyle tüm çalışanlar vardiye sonrasında izolasyon yerlerinde izolasyona tabi tutulmaktadır. Tedbire riayet eden tüm personelimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

3 MAHKUM HAYATINI KAYBETTİ

Bu tedbirler kalktıktan sonra ilave görüş hakları verilecektir. Cezaevlerinde pozitif vaka görüşmemiştir. 17 hükümlüye pozitif tanısı konuldu, 3'ü hayatını kaybetti. 13'ünün tedavisine devam ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.