65 Yaş Üzerine Sokağa Çıkma Yasağı!

65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı ile alakalı son dakika haberler geliyor. Son olarak Erzincan'da 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkması ile alakalı yeni kararlar verilmişti.

65 Yaş Üzerine Sokağa Çıkma Yasağı!

Antalya Valiliği'nde konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 65 yaş ve üstü sokağa çıkma yasağı hangi şehirlerde var?

Koronavirüs pandemisi sebebiyle son zamanlarda bir takım şehirlerde vaka sayılarında meydana gelen artışla beraber Valilikler 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı ve sınırlama kararları veriliyor. Sokağa çıkma kısıtlaması ile alakalı son bilgilerine göre Antalya'da 65 yaş ve üstü vatandaşlar için bir takım sınırlamalar getirildi. 65 yaş ve üstü sokağa çıkma yasağı olan şehirler...

ANTALYA'DA 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN SINIRLAMA

Antalya'da Kovid-19 önlemleri çerçevesinde 65 yaş ve üstü vatandaşların 10.00 - 17.00 saatleri aralığında sosyal mesafe kuralına uymak ve maske takmak koşuluyla sokağa çıkabilecekleri kararı verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

'65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın, her gün 06:00-24:00 saatlerinde sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabiliyorlardı. Bu saatler 10:00-17:00 olarak değiştirildi. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmakta olan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar arasındaki işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını, aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenlerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasın karar verildi. 65 yaş ve üzeri doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri de sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına kararlaştırıldı.'

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.