6 aylık bebeğe 'yanlışlıkla' Covid-19 aşısı yapıldı

Şili'de 6 aylık bir bebeğe yanlışlıkla Sinovac'ın geliştirdiği Covid-19 aşısının yapıldığı bildirildi.

6 aylık bebeğe 'yanlışlıkla' Covid-19 aşısı yapıldı

Şili'de 6 aylık bebeğe Covid-19 aşısı yapıldı. Yerel basında çıkan haberlerde, bir annenin 6 aylık bebeğini rutin aşılarının tamamlanması için Bio Bio bölgesinde yer alan Tirua kasabasında bulunan aile sağlığı merkezine götürdüğü ve bebeğe yanlışlıkla Sinovac tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının yapıldığı belirtildi. Tirua aile sağlığı birimi de bebeğe Covid-19 aşısı yapıldığını kabul etti.

Bebeğin ailesinin yanlış aşılama ile ilgili bilgilendirildiği ve bebeğin kontrol amaçlı gözlem altında tutulduğu açıklandı. Yetkililer, şu ana kadar bebekte herhangi bir yan etkiye rastlanmadığını aktarırken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

ŞİLİ'DE İKİNCİ AŞI SKANDALI
Şili'de daha öncede ilk dozda Pfizer aşısını olan bir grup insana ikinci dozda, Sinovac aşısı yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Sağlık Bakanı Enrique Paris düzenlediği basın toplantısında, "Açıkçası, bu hatanın San Bernardo (Santiago'nun güney kesimi) bölgesinde 10 kişinin aşılanması sırasında meydana geldiği için üzgünüz. Ancak bunlar belirli vakalar. Durumu açıklığa kavuşturuyoruz" demişti.

Paris, bu kişilerin Pfizer ürünüyle tekrar aşılanacağını açıklamış, ancak ikinci dozun hemen değil 21 gün sonra yapılacağını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.