17 yaşındaki Cemile'nin katilini asfalttaki kan izleri ele verdi

İstanbul'da geçtiğimiz cuma günü silahla vurulması sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Cemile'nin ölümünü araştıran polis ekipleri, yolda bulunan kan izlerini takip ederek katile ulaştı. Katil zanlısının Nusret T. olduğu belirlendi.

17 yaşındaki Cemile'nin katilini asfalttaki kan izleri ele verdi

İstanbul Sultangazi'de Cemile Ş. (17), geçen cuma günü kaldırıldığı hastanede ateşli silah yarası sonucu hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayı soruşturmaya başladığında ellerinde ne genç kızı hastaneye getirenlerle ilgili ne de nerede vurulduğuyla ilgili bilgi vardı.

İFADESİNDE "YARALI OLARAK YOLDA BULDUM" DEDİ
İlk olarak hastanenin kamera kayıtları incelendi. Cemile'yi hastaneye getiren kişi Ramazan Rohani Ç.'ydi. Polis tarafından kısa sürede gözaltına alındı. Ç. ilk ifadesinde, "Kadını yaralı olarak yolda buldum. Bir araba durdurup hastaneye götürdüm" diye ifade verdi. Polisler Ç.'nin Cemile'yi bulduğunu söylediği Eski Edirne Asfaltı Caddesi'nde araştırma yapmaya başladı.

ÖZEL IŞIK İZLERİ AYDINLATTI
Caddedeki esnafla yapılan görüşmeler ve kamera kayıtlarının incelenmesinde, Cemile'nin tam olarak hangi noktada otomobile bindiği tespit edildi. O noktada belli belirsiz kan izleri vardı. İzleri takip eden polis bir apartmanın girişine ulaştı. Apartmanın içinde hiç kan izi yoktu. Özel ışık kullanılarak temizlenmiş kan izleri görüntülendi. İzler apartmanın üçüncü katındaki daireye kadar gidiyordu. Polisler dairenin kapısını çaldı ama içeride kimse yoktu. Çilingir yardımıyla içeri giren polisler özel ışıkla baktıklarında dairenin içinin neredeyse kan gölü olduğunu fark etti. Dairede yapılan detaylı incelemede 2 boş kovan bulundu. Duvarda kurşun sekmesinden kalan izler de vardı. Karşı dükkânların birinde apartmanı gören bir güvenlik kamerası da bulundu. Kamera görüntülerine göre Ç. polislere yalan söylemişti. Cemile'yi dışarı çıkardıklarında yanında iki genç kadın ve iki erkek vardı.

ÇAPRAZ SORGUYA ALDILAR
Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, Ç. çapraz sorguda beraberindeki kişilerin isimlerini verdi ve yaşananları anlattı. Evde oldukları ortaya çıkan Tuğba C., Aysun Ç., Servet S. de gözaltına alındı. Nusret T. ise bulunamadı. Evde Nusret T. ile Servet S. arasında tartışma çıkması üzerine Cemile'nin hayatını kaybettiği anlaşıldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Aysun Ç., Tuğba C., Servet S. ve Ramazan Rohani Ç. tutuklandı.

KATİL KAN İZİNDEN YAKALANDI
Nusret T. (39) defalarca cezaevine girip çıkmış, poliste 25 suç kaydı olan kriminal biriydi. T. önceki gece tabancasıyla birlikte yakalandı. Nusret T., başsavcılıkta o günü şöyle anlattı:

"Aramızda husumet bulunan bir arkadaşla aynı evde görüştük. Tahrik edici şekilde konuştu. Silahımı çıkarttım. Daha sonra yerime oturdum. Bana 'Erkek adam silahını çektiyse sıkar' dedi. Silahı tekrar çektim. Arkadaş elime vurunca tabanca ateş aldı. Mermi Cemile'ye isabet etti." Nusret T., 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

ANNESİ "KIZIMI ARKADAŞ ÇEVRESİ ÖLDÜRDÜ" DEMİŞTİ
Cemile Ş.'nin annesi Neval Ş., kızının ölümü sonrasında yaptığı açıklamada dikkat çeken şu ifadeleri kullanmıştı;

"Kızım 2 yaşındayken eşim bizi terk etti. Onu babasız büyüttüm. Cemile 8 yaşındayken arkadaşlarının yüzünden sürekli evden kaçıyordu. Onlardan uzak dursun diye 2012 yılında Manisa'da Çocuk Esirgeme Kurumu'nun yurduna yerleştirdim. Sık sık yanına gidiyordum ya da o geliyordu. 15 gün kadar önce yurttan izin alarak yanıma geldi. 'Arkadaşlarımla buluşacağım' dedi. İzin verdim ama geri dönmedi.

Telaşlanıp polise gittim. Polisler Sultangazi'de genç bir kızın öldüğünü, kimlik teşhisi için hastaneye gitmemi istediler. Morgda yatan Cemile'ydi. Biri hastaneye getirmiş 'Trafik kazası geçirdi' demiş. Kim yaptı, ne oldu bilmiyorum ama kızımın arkadaş çevresi hiç T. değildi. Kızımı arkadaş çevresi öldürdü."

(Kaynak: Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.