Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesinde bulunan Ceyhan Nehri kirliliğin pençesindeyken Whatsapp ihbar hattına gelen görüntüler daha neler dedirtecek cinsten.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden doğarak Akdeniz'e dökülen Ceyhan Nehri​'nin kaynağı Pınarbaşı yine kirlilik ile gündemde. 

Elbistan'ın yıllardır kronikleşen altyapı ve yol sorunları Mehmet Gürbüz'ün Belediye Başkanı seçilmesiyle daha da büyüdü. Yollar köstebek yuvasına dönerken, yağışlı günlerde yaşanan su baskınlarına da çözüm bulunamadı. Ceyhan Nehri'ne akan kanalizasyon suyu kenti adeta yaşanmaz hale getirdi. 

Burası Kahramanmaraş'ın Kuzey İlçesi'nde bulunan Elbistan. ancak kentte kronikleşen sorunlar halkı canından bezdirdi.

Kahramanmaraş'ta esnafın canına tak etti! Güngör'e veryansın! Yol ve kaldırım çalışması çileye döndü Kahramanmaraş'ta esnafın canına tak etti! Güngör'e veryansın! Yol ve kaldırım çalışması çileye döndü

Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Mehmet Gürbüz'ün, Denetim raporuyla ortaya çıkan ihale yolsuzluğundan dolayı halkın tepkileri çığ gibi büyürken, Belediyenin kontrolürlüğünde yapıldığı iddia edilen ve Köprübaşı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı Mehmet inan Parkı (Belediye parkı olarakta biliniyor) ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı Devlet hastanesi yolu üzerinden, kanalizasyon sularının Ceyhan nehrine traktörlere bağlanan  pompalar vasıtasıyla boşaltıldığı öne sürüldü.

CEYHAN NEHRİNE KANALİZASYON SUYU AKITILIYOR
Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gelen görüntüler, içler acısı cinsten. Nehrin hayat verdiği Ceyhan Havzası, Anadolu’nun en önemli yaşam ve üretim merkezlerinden biri. Ancak bugün bölgede yaşanan akılalmaz kirlilik, bütün yetkililerin gözleri önünde büyük bir aymazlığa işaret ediyor.

Görüntülere göre; Bir çok yerden Kanalizasyonların pis suları Ceyhan Nehri'ne doğru akıtıldığı gözler önüne serilmesi adeta doğaya ve Elbistan halkına ihanet olarak ifade edildi.

ÜNAL ATEŞ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Bugün, CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ve beraberindeki heyet Ceyhan Nehri'ne doğru gitmiş ve gördükleri manzara karşısında isyan etmişlerdi.