Google, okullar ve işletmeler tarafından ücretsiz olarak sunulan G Suite Legacy hizmetini sonlandırmaya karar verdi. 2012 yılında yeni ücretsiz üyeliği durduran Google, eski üyelikleri çözerek kullanıcılarının 1 Mayıs'a kadar ücretli seçeneğe geçmelerine izin verdi.

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan arama motoru Google, kullanıcılarının yararına birçok hizmet sunuyor. Bunlardan biri, Google Apps olarak başlayan, daha sonra  G Suite olarak yeniden adlandırılan ve şimdi Google Workspace olarak bilinen bir hizmetti. Dünya devi şu sıralar G Suite Legacy hizmetinin bağlantısını kesme kararıyla gündemde.

GOOGLE, G SUITE LEGACY'NİN SONUNU GETİRDİ

Ülkelere göre en popüler emojiler belli oldu Ülkelere göre en popüler emojiler belli oldu

Google, 1 Temmuz 2022'den sonra G Suite'in legacy adındaki eski ücretsiz sürümünün kullanımını sona erdirecek. Şirket, bu kullanıcılara 1 Mayıs'a kadar dört katmandan oluşan ücretli bir seçeneğe geçmelerini söyledi.

Yani G Suite'in eski ücretsiz sürümü G Suite Legacy hizmetini kullanıyorsanız, Google Workspace'i kullanmaya devam edebilmek için ücretli bir aboneliğe geçiş yapmanız gerekecek.

OTOMATİK SEÇECEK

Google, Mayıs ayı başına kadar bir abonelik planı seçmeyen kullanıcılar için otomatik olarak bir abonelik planı seçecek. Şirket kararı verirken ise mevcut kullanımlarına bakacak.

60 GÜN ASKIYA ALINACAK

Google, ödeme bilgilerinin girilmesi için 1 Temmuz'a kadar süre tanıyacak. Şirket, bu tarihe kadar herhangi bir abonelik ücreti almaya başlamayacak. Ancak bir ödeme yöntemi girilmezse, herhangi bir kişi veya kuruluşun hesabı 60 gün askıya alınacak ve kullanıcılar Workspace'in Gmail, Takvim ve Meet gibi temel hizmetlerine erişemeyecek.