Ekonomik aktivitedeki zayıf seyrin etkisiyle işsizlik sayısı Türkiye'de her geçen gün artıyor. Özellikle üniversite mezunu genç işsizlerin sayısı büyük bir sorun. Mezun olan ve iş bulamayan birçok genç ise son çare olarak artık sosyal medya üzerinden iş bulmaya çalışıyor.

Belli oldu! İşte uzaya gidecek Türk uzay yolcusu için aranan kriterler... Belli oldu! İşte uzaya gidecek Türk uzay yolcusu için aranan kriterler...

Üniversiteden mezun olup iş bulamayan gençlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Mezun olan birçok genç artık son çare sosyal medya adreslerini kullanarak iş arıyorlar. Bunun son örneği de Ankara’da uzun süredir iş arayan genç bir kadın. Yüksek şeref derecesiyle okulundan mezun olan, iki dil bilen psikolog genç bir kadın, twitter adresinden yarı ya da tam zamanlı çalışabileceği bir iş arıyor.

İşte o paylaşım:

“Merhaba, bir süredir çok zorlanıyorum. Psikoloji mezunuyum. yüksek şeref derecesiyle mezun oldum. Hastane ve kreş deneyimlerim var. İngilizce ve İspanyolca çeviri yapabilirim. Uzun süredir işsizim. Ankarada yarı/tam zamanlı çalışabileceğim bir iş arıyorum. Rtleyebilir misiniz?”