Seçimlere 6 gün kala yayınlanan ankette; Cumhur İttifakı'nda Recep Tayyip Erdoğan'ın en az yüzde 51 alarak ilk turda seçimleri kazanacağı görülüyor.

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşbakanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine günler kala kamuoyu araştırma şirketleri, siyasi partiler gibi çalışmalarına hız verdi.

Seçimlere ilişkin son verilen GENAR'dan geldi.

GENAR Başkanı İhsan Aktaş; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın en az yüzde 51 alarak ilk turda seçimleri kazanacağını söyledi.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'den canlı yayında flaş açıklamalar! İYİ Parti Lideri Meral Akşener'den canlı yayında flaş açıklamalar!

Aktaş, elindeki son verilere göre; HDP'nin barajı geçmesi durumunda bile Cumhur İttifakı'nın tek başına iktidara geleceğini belirtti.

"BİRİNCİ TURDA İŞ BİTER"
Akşam Gazetesi'ne konuşan İhsan Aktaş, "Geçtiğimiz dönemlerde kritik birkaç seçim atlattık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 51 küsur bir oy vardı Erdoğan’ın almış olduğu ve o seçimi kazandı. Referandumda da 50 üzerinde bir bantta bitti. Referandum zor bir meseleydi. Bir ülkenin 100 yıllık alışkanlığını değiştiriyorsunuz. AK Parti bunu başardı. Şimdi Cumhurbaşkanı oyu düşse nereye kadar düşer. Bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy alt baremdir. Bu anlamda birinci turda iş biter." diye konuştu.

Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu belirten Aktaş, "Bu da normal almış oldukları vekile göre en az 20-30 avantaj demek. Meclis aritmetiği AK Parti’nin tek başına iktidar olacağı bir aritmetik ortaya çıkarır. B Bugünkü elimizdeki veriler bunu gösteriyor. HDP barajı geçse bile tek başına alacaktır." diye sözlerini sonlandırdı.