Kahramanmaraş'ta gazeteci Yadigar Jira, kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile kurulan komisyona ve onların aldığı karara Cuma günü münasebetiyle yayınladığı mesajda çok sert ifadeler kullandı.

Kahramanmaraş'ta yıllardır Gazetecilik mesleğinde ter döken Yadiğar Jira, gazetecileri rencide eden kategori olayına göndermede bulundu. Bizi kimse sınıflandıramaz diyen Jira, ''Benim içinizde bazılarınızda zerreiimisgal kadarda hakkım varsa ki var, bunu çok iyi biliyorsunuz. Hiç birinize hakkımı helal etmiyorum. Yetimin ve öksüzün hakkını yiyenler önce sizlerin değeri kaç eder bir bakın, Allah'ın yarattığı kulun değerini hiç kimse biçemez. Biçene de biçmeye kalkışana da, Allah öyle bir değer biçer ki kendinize ne kategori nede sınıf bulabilirsiniz. Arasatta kalırsınız da sonra yatacak yer de bulamazsınız.'' dedi.

SİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM

Gazeteci yadigar Jira Cuma günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; ''...Orada ne başkanın torpıli olur nede müdürün. Orada insiyatif kullanma yok. Orda torpıl yok. Orada sınıflandırıp A,B,C diye bir şey yok. Orada hesaplaşma var, orada azap var, orada haklıyı haksızı, öksüzün ve yetimin hakkını, kul hakkını yiyenlere, adaletsiz davranıp üstüne üstlük bir de liste yapıp değer biçmeye kalkışanlara hesaplaşma günü var. sizi sizi Allah'a havale ediyorum. ifadelerinde bulundu.

Yadigar Jira'nın kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

"Yarasızlar yarasızlar,
Ne bilsin yarasızlar,
Bize değer biçmişler,
İçimizdeki ELBİSESİZLER...!!!

Arkası yarın...

Bu gece mübarek gece diye beddua etmek istemiyorum. Aslında beddua münafık işi derler. Aksine bedduada bir duadır oda can yakanlara, canı yanan kimsenin ettiği bir duadır. Ben sizleri kainatın sahibi yüce Allah'a havale ediyorum. Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Hem bu dünyada hemde öbür dünyada iki elim yakanızda olsun. Allah büyük, sizin bu yaptığınız kul hakkına girer.

Benim içinizde bazılarınızda zerreiimisgal kadarda hakkım varsa ki var, bunu çok iyi biliyorsunuz. Hiç birinize hakkımı helal etmiyorum. Yetimin ve öksüzün hakkını yiyenler önce sizlerin değeri kaç eder bir bakın Allah'ın yarattığı kulun değerini hiç kimse biçemez. Biçene de biçmeye kalkışana da Allah öyle bir değer biçer ki kendinize ne kategori nede sınıf bulabilirsiniz. Arasatta kalırsınız da sonra yatacak yer de bulamazsınız.

Orada ne başkanın torpıli olur nede müdürün. Orada insiyatif kullanma yok. Orda torpıl yok. Orada sınıflandırıp A,B,C diye bir şey yok. Orada hesaplaşma var, orada azap var, orada haklıyı haksızı, öksüzün ve yetimin hakkını, kul hakkını yiyenlere, adaletsiz davranıp üstüne üstlük bir de liste yapıp değer biçmeye kalkışanlara hesaplaşma günü var. sizi sizi Allah'a havale ediyorum.

2 metrelik karayılanı korkutmak için torpil attılar 2 metrelik karayılanı korkutmak için torpil attılar

Hak gelsin hepinizin hakkından...

Hepinizden alacaklıyım benden zengini yok çok şükür.

ALLAH VAR GAM YOK...

ALLAH BÜYÜK...

Sultan Süleyman'a kalmayan dünya sizlere de kalmaz.

Herkese Hayırlı Cumalar..."