Galatasaray forması giymekte olan millî futbolcu Semih Kaya, 31 yaşında profesyonel futbolculuk kariyerini noktaladığını açıkladı.

Fenerbahçe Süper Lig tarihine geçti! En pahalı takımı belli oldu Fenerbahçe Süper Lig tarihine geçti! En pahalı takımı belli oldu

Son olarak Galatasaray forması giyen millî futbolcu Semih Kaya, futbolculuk kariyerine nokta koydu. 31 yaşındaki oyuncu, yayınladığı bir video ile profesyonel futbolculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı. 

Semih Kaya, yaptığı veda paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Merhaba, bugün hayatımın en büyük kararlarından birini sizlere açıklamak için karşınızdayım. 20 senelik tutkuma, profesyonel futbolculuk kariyerime veda etme kararı aldım. Hayatın başka yönlerinde de kendimi denemek, yeni şeyler keşfedebilmek için futbolculuk kariyerimi profesyonel olarak başladığım yerde, Galatasaray'da noktalıyorum. Yenikent'te doğdum, Galatasaray'da büyüdüm. Kupalar kazandım, Avrupa'da futbol oynadım, ödüller aldım. Kısacası hayatımdaki en önemli şeyleri futbolla başardım. 15 yaşındayken Florya'ya ilk adım atışımı ve daha 16 yaşındayken Ali Sami Yen tribünlerinde adımı duyduğum zamanı hatırlamak bana her zaman güç verecek. Uzun yıllar Millî Takım forması giymiş olmaktan gurur duyacağım. Hayatımda hiçbir zaman isteyerek ve bilerek hiçbir rakibime zarar vermedim. Vücudumun her yerinde iz bırakacak kadar tüm gücümle mücadele ettiğim için çok huzurluyum. Bu yolculukta benim için büyük fedakarlıklar yapan aileme, desteğini her zaman arkamda hissettiğim ve beni her koşulda seven canım eşime, bir aile olarak gördüğüm menajerime, aynı forma için ter döktüğüm takım arkadaşlarıma, dostlarıma, hocalarıma, kulüp başkanlarına, kulüp yöneticilerine, kulüp çalışanlarına ve en önemlisi tüm futbolseverlere binlerce kez teşekkürler. Hakkınızı helal edin. Hoşça kalın"