11 Haziran'da yapılacak seçimlerin ardından bir kez daha Galatasaray'ın başkanı olacağı tahmin edilen Dursun Özbek'in Fatih Terim'le görüşmesi camiada büyük dikkat çekerken, kiralık olarak gönderilen bazı futbolcuların 'kulüpte kaos var' gerekçesiyle Florya'ya geri dönmek istememesi ise kafalarda soru işareti bıraktı.

Burak Elmas'ın ibra edilmemesi, Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan seçimin iptali ve ardından Haziran ayında yapılacak seçimler Galatasaray'da kaos ortamı yarattı.

Sarı-kırmızılılarda hem başkan hem de teknik direktör konusunda belirsizliğin devam ettiği süreçte Emre Akbaba flaş bir karar aldı.

EMRE AKBABA'NIN BONSERVİSİNE 4,5 MİLYON EURO ÖDENMİŞTİ 
Emre Akbaba'nın geri dönüşü için ilginç bir durum ortaya çıktı. Kiralık olarak gittiği Alanyaspor'da başarılı bir sezon geçirip lig ve kupada 13 gol, 6 asistle dikkatleri üzerine çeken 30 yaşındaki oyuncu kaos ortamından çekiniyor.

DURSUN ÖZBEK FATİH TERİM'LE GÖRÜŞÜNCE... 
Galatasaray ile 3 yıllık yeni kontrat yaptıktan sonra Alanyaspor'a kiralanan 30 yaşındaki orta sahanın taraftar baskısı ve sosyal medya tepkisinden dolayı geri dönmeye sıcak bakmadığı öğrenildi. Alanyaspor yönetiminin kulüpte kalmak isteyen Emre Akbaba'nın bonservisini almak için Galatasaray'daki seçimleri beklediği belirtildi.

Emre'nin ayrıca Alanya'da mutlu olduğu ve kulüple artık özdeşleştiği kaydedildi. Bu zamana kadar Alanyaspor'da 188 resmi maça çıkarak kulüp tarihinin en fazla forma giyen isimlerinden olan deneyimli yıldız, 67 gol attı, 32 asist yaptı. Emre, Akdeniz ekibinin tarihindeki en golcü futbolcu konumunda.

Galatasaray'da artık tüm gözler 11 Haziran'da yapılacak olan Seçimli Genel Kurul'da… Adaylar artık çalışmalarını hızlandırırken Dursun Özbek seçilmesi durumunda Sportif A.Ş.'de görev yapacağını açıkladığı, Erden Timur önderliğinde önemli ve dikkat çekecek bir hamleye imza attı.

Kulübe verdiği sponsorluk destekleri ile dikkat çeken Timur'un önerisiyle sarı kırmızılılar gayrimenkul, dijitalleşme, mağazacılık başta olmak üzere birçok farklı alanda geliştirdikleri tüm projeler için Türkiye'nin en güvenilir, bağımsız değerleme kurumlarından fizibilite raporları çıkarıp bunları üyelerle paylaşma kararı aldı.

Dursun Özbek ve ekibi 'Galatasaray'ın geleceği' adını verdikleri projeler için ayrı ayrı Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası'na resmen başvurdu ve fizibilite çalışması yaptırdı.

Ve bu projeler için de ilk rapor sarı kırmızılı kulübün gayrimenkulleriyle ilgili olarak çıktı. Riva, Florya Metin Oktay Tesisleri, Kemerburgaz başta olmak üzere, Mecidiyeköy'deki otel, Galatasaray Adası ve basketbol salonunun aralarında yer aldığı kulübün 6 taşınmazı ile alakalı Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası, yaptığı detaylı inceleme ve çalışmalar sonrasında düzenlediği raporu resmi olarak Özbek'e iletti.

Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası, Özbek ekibinin 'Gayrimenkul' dosyası altında sunduğu projelerden Galatasaray Kulübü'nün en az 8.5-9 milyar TL'lik değer, gelir elde edebileceğini raporunda belirtti. Şimdi Dursun Özbek ve yönetimi fizibilite raporu ile birlikte büyük bir lansman yaparak tüm detayları üyelerle paylaşıp anlatacak.

Joao Pedro Galatasaray'a doğru! Joao Pedro Galatasaray'a doğru!

Projelerde Basketbol Salonu, Galatasaray Adası ve Kemerburgaz tesis yatırımı olarak planlandı. Diğer 3 taşınmaz yani Florya, Riva ve Mecidiyeköy'deki otel projesi ise mülkün geliştirilip satılması şeklinde organize edildi. Dijitalleşme başta olmak üzere diğer projeler için de yine fizibilite raporları üyelere aktarılacak.