4-0'lık Lorient galibiyetinde müthiş performans sergileyen Yusuf Yazıcı, Fransa basınından tam not aldı.

"Bir aydır durdurulamıyor"

Ünlü spor gazetesi L'Equipe, Yusuf Yazıcı'yı maçın adamı seçti. Gazete, milli oyuncu için, "Avrupa Ligi'nde hat-trick'lerin adamı, Lorient karşısında duble yaptı. Luiz Araujo'nun golünün de asistini yaptı. Galibiyetin mimarı Türk milli oyuncu, bir aydır durdurulamıyor" ifadelerini kullandı.

"Lille ve Yusuf Yazıcı, Lorient'i boğdu"

Lille formasıyla son 5 resmi maçında 8 gol ve 2 asist yaparak 10 gole katkı yapan Yusuf Yazıcı için Foot Mercato ise, "Lille ve Yusuf Yazıcı, Lorient'i boğdu" başlığını kullandı.

Boursorama internet sitesinde "Yazıcı ve Lille, Lorient'i tokatladı" denildi.

Foot01 internet sitesinde, "Yusuf Yazıcı ve David şölen sundu, Lille ikinci sırayı aldı" yorumu yapıldı.

"Yazıcı, zarafet içinde"

Maxi Foot'un başlığında "Yazıcı, zarafet içinde" denilirken maç yazısında "Kuzey ekibi bir kez daha devasa bir performansla 2 gol atıp 1 asist yapan Yusuf Yazıcı'ya bel bağladı" ifadeleri kullanıldı.

"Büyük keyif"

Milan deplasmanındaki hat-trick'ine göndermede bulunulan yorumda, "Bu düzeyde devam ederse onu gölgede bırakmak zor olacak. Büyük keyif" övgüsünde bulunuldu. Yusuf Yazıcı'ya maç performansı olarak da 10 üzerinden 9 verildi.

"Yusuf Yazıcı bir kez daha parladı"

France Info televizyonunun internet sitesinde de Yusuf Yazıcı güzellemesi yapıldı. "Yusuf Yazıcı bir kez daha parladı" başlığının kullanıldığı haberde, "Türk oyuncu iki gol atıp bir asist yaptığı maçta Lorient'in sonunu getirdi. Yusuf, artık Lille'in vazgeçilmez bir oyuncusu olarak görünüyor" değerlendirilmesinde bulunuldu.

"Muhteşem Yazıcı sayesinde Lille puan farkını 2'ye düşürdü"

Fransa Ligi'nde PSG ile puan farkının 2'ye indirilmesine dikkat çeken Le Parisien, Lille'in Lorient karşısında galibiyeti Yusuf Yazıcı'nın getirdiğini yazdı. 'Lille, Lorient'i ezip Paris'e yaklaşıyor' başlığı atan Le Parisien, 'Muhteşem Yazıcı sayesinde Lille puan farkını 2'ye düşürdü' bilgisine yer verildi.

"Lille'e galibiyeti Yusuf Yazıcı'nın dehası getirdi"

Le Monde gazetesi de, 'Lille için muhteşem bir akşam' başlığıyla verdiği haberde takımdaki eksiklere dikkat çekerken, 'Renato Sanches, Jose Fonte ve Burak Yılmaz'dan mahrum kalan Lille'e galibiyeti Türk Yusuf Yazıcı'nın dehası getirdi' ifadelerini kullandı.