Bursa'da gece etkisini artıran kuvvetli fırtına yaşamı  olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle kent merkezindeki bazı mahallelerde reklam panoları ve tabelalar yerlerinden koparak çevreye saçıldı, çöp konteynerleri devrildi. Kimi tabelaların isabet ettiği araçlarda hasar oluştu.

Ayrıca birçok ev ve iş yerinin çatısı uçtu, bazı ağaçların dalları  kırıldı. Çatı parçalarıyla ağaç dallarının isabet ettiği araçlarda hasar meydana  geldi. Çok sayıda direğe bağlı elektrik telinin kopması sonucu bazı mahallelerde enerji kesintileri yaşandı.Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Kavakdere Caddesi'ndeki bir  apartmanın çatısının yola uçması sonucu cadde ulaşıma kapandı.

Caddedeki sokak  lambalarının enerjisi kesilirken bazı araçlar zarar gördü. Ayrıca Merinos Parkı'nda bulunan bir ağaç da şiddetli rüzgar nedeniyle  Dr. Sadık Ahmet Caddesi'nde park halindeki bir otomobilin üzerine devrildi.  İtfaiye ekipleri ağacı parçalara ayırıp aracın üzerinden kaldırdı.

Yıldırım ilçesi Selçukbey Mahallesi Ergene Sokak'ta da bir evin  çatısının kopan parçası nedeniyle zarar meydana geldi. Altıparmak Mahallesi  Kuyulu Sokak'taki bir binanın dış cephe kaplamalarının park halindeki araçların  üzerine düşmesi sonucu araçlarda hasar oluştu. Restorasyon çalışmaları dolayısıyla Emirsultan Camisi'nin çevresinde  bulunan profil saclar da bir kişinin üzerine devrildi. Yaralanan vatandaş,  ambulansla hastaneye kaldırıldı.

VALİLİK UYARDI YARINA KADAR SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın günü öğle saatlerine kadar, Bursa ve Bilecik illerinde kuvvetli fırtına beklediklerini açıkladı. Fırtınanın hızının Bursa' da 60-80 Km/saat olacağı tahmin edilirken, Bursa Valiliği de kara ve deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olunması olması noktasında uyarı yayınladı.