Kastamonu'da filmleri aratmayan bir firar yaşandı. Cezaevine götürülen tutuklu, acıktığını söyleyince bir pide salonunda mola verildi. Tutuklu şahıs tuvaletin camından kaçarak izini kaybettirdi.

Kastamonu'nun Cide ilçesinde işlediği bir suçtan dolayı tutuklanan kişi, adli işlemler yapıldıktan sonra Kastamonu Cezaevine nakledilmek üzere jandarma gözetiminde cezaevi nakil aracıyla yola çıkarıldı. İddiaya göre kısa süre sonra aç olduğunu belirten tutuklu, kendisini cezaevine götüren jandarma personelini ikna ederek, Cide'de hizmet veren bir pide salonuna getirildi.

İZİNİ KAYBETTİRDİ

Kuzey Ege'de 50 yıl sonra bir ilk! Balıkçının oltasına takıldı Kuzey Ege'de 50 yıl sonra bir ilk! Balıkçının oltasına takıldı

Burada yemeğini yiyen tutuklu, tuvalet ihtiyacını olduğunu belirterek lavabo izni istedi. Jandarma ekiplerinin bir anlık dikkatsizliğinden yararlanan tutuklu, yaklaşık 4 metre yükseklikteki camdan atlayarak izini kaybettirdi.

"İLÇENİN GİRİŞ ÇIKIŞLARI TUTULDU"

Yaşanan firar sonrası ilçede kolluk kuvvetleri tarafından geniş çaplı araştırma başlatıldı. Cide Kaymakamı Tuncay Karataş, ilçenin giriş ve çıkışında önlem alındığını belirterek, "Jandarma ve polis ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Kısa süre içinde şahsı ele geçireceğiz" açıklamasında bulundu.