Kamuoyunda birçok isim konuşulurken, adaylardan 2 tecrübeli hoca ön plana çıkıyor.

Yönetim öncelikli olarak yabancı mı, yerli mi sorusunun yanıtını belirleyecek ve ona göre hareket edecek. Hızlı karar verip bir kez daha yapmaktan çekinen sarı-lacivertlilerin yabancı hoca favorisi Laurent Blanc.

2016'da PSG'den ayrıldıktan sonra hiçbir kulüpte çalışmayan 52 yaşındaki hocanın ön plana çıkmasının en büyük nedeni sportif direktör Damien Comolli ile olan yakın ilişkisi.

Vatandaşı Blanc ile çok iyi dost olan Comolli, Cocu görevdeyken bile onunla telefon görüşmeleri gerçekleştiriyordu. F.Bahçe'deki gelişmelerden haberdar olan Blanc, şu an için cepte görünüyor.

En son 2013-16 yılları arasında Fransız devi PSG'yi çalıştıran Blanc, 173 maçta takımın başında görev yaptı. Fransız teknik adam maç başına 2.36'lık puan ortalaması tutturup başarılı bir grafik çizmişti.

Yerli hocada 1 numaralı aday ise Kemal Özdeş. 1 Ekim'de rüştünü ispatladığı Kasımpaşa'dan ayrılan 48 yaşındaki çalıştırıcı da şu an için boşta. Kendisine gelen teklifleri değerlendirme aşamasında olan Özdeş, Fenerbahçe'ye gelmeye sıcak bakıyor.

2016’dan bu ay başına kadar Kasımpaşa’nın teknik direktörlüğünü yapan Kemal Özdeş 86 resmi karşılaşmada takımıyla 1.49’luk puan ortalaması tutturdu.