Fatih’teki cesedi parçalanan kişinin katil zanlısından kan donduran ifade- “Kalp krizi geçirdi, telaşlandım, cesedini parçalara ayırdım”- Fatih’teki cesedi parçalara ayrılmış halde bulunan kişinin katil zanlısı yakalandı

Fatih’teki cesedi parçalara ayrılmış halde bulunan kişinin katil zanlısı yakalandı. Zanlı ifadesinde, cesedi parçalara ayırdığını itiraf etti. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Fatih’te dün bir binanın bodrum katında parçalara ayrılmış halde erkek cesedi bulunmuş, incelemeler sonucunda cesedin 25 Ekim’den bu yana kayıp olan Celal Han'a (65) ait olduğu ortaya çıkmıştı. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, olayın ardından çalışma başlattı.

61ea26177caf654c011a916a648272a9

Güvenlik kamerası görüntüleriyle şüpheliyi yakalandı
Kayıp Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ekipler, ilk olarak Celal Han’ın Sarıyer’deki evinde inceleme yaptı. Ekipler, ev ve çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini takip ederek Celal Han’ın Fatih’e gittiğini belirledi.

b1fb785be1b5989a47a46106453e853d

Fatih’teki kamera görüntülerinin detaylı bir şekilde incelenmesinin ardından Celal Han’ın bir eve girdiği, onun hemen arkasından bir başka kişinin arkasından geldiği görüldü. Ekipler, bu kişinin Sitrak K. (78) isimli şahıs olduğunu belirledikten sonra şahsı gözaltına alarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürdü.

Cesedi parçalara ayırdığını itiraf etti.

02
Emniyette ifadesi alınan Sitrak K., Celal Han ile daha önceden tanıştıklarını, olay günü binanın deposunda kendisi ile tartıştığını ve sonrasında Celal Han’ın kalp krizi geçirdiğini söyledi. Sitrak K. ifadesinin devamında, kalp krizi geçirince telaşa kapıldığını ve cesetten kurtulmak için parçalara ayırdığını itiraf etti. Celal Han’ı öldürdüğünü itiraf eden zanlı Sitrak K., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Celal Han’ın öldürülmeden önceki son görüntüsü kamerada

Evcil hayvanlara mikroçip uygulamasında zaman daralıyor Evcil hayvanlara mikroçip uygulamasında zaman daralıyor

806bcfcec490bada12fb90af461f802d
Öte yandan güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Celal Han’ın yolda yürüdüğü, bir süre sonra Sitrak K.’nin de yanına geldiği ve birlikte yürümeye devam ettikleri görüldü. Bir başka görüntüde ise, Sitrak K.’nin tek başına yolda yürüdüğü anlar kameralara yansıdı.

Kaynak:İHA