Gazeteci Fatih Portakal,MHP'li Prof. Dr. Sefer Aycan, termik santrallerin filtresiz çalışmasına önce karşı çıktı, ardından Meclis'te yasaya kabul oyu vermesine tepki gösterdi ve ve "Bir gün önce doktor sorumluluğu ile filtre takılmasının ertelenmesine karşı çıkan beyefendi birgün sonra yeminini unuttu'' dedi.

Kahramanmaraş'ta kaydedildi! Türkiye'nin en zehirli yılanları çiftleşme dansı yaparken işte böyle görüntülendi Kahramanmaraş'ta kaydedildi! Türkiye'nin en zehirli yılanları çiftleşme dansı yaparken işte böyle görüntülendi

MHP’li Sefer Aycan, geçtiğimiz günlerde RS FM'de Atilla Güner'in konuğu olmuş ve “Termik santrallerin bir gün bile filtresiz çalışması kabul edilemez, yasanın çıkmaması için sonuna kadar mücadele edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Aycan programda özetle şunları söylemişti:

“Ben milletvekiliyim aynı zamanda tıp doktoruyum. Halk sağlığı uzmanıyım. Ben milletvekili olmadan önce de termik santralle mücadelemi veriyordum.  Zaten termik santraller filtresi olmadan bir gün bile çalışmamalı. Yani süre vermeyi asla doğru bulmuyorum. Bu zamana kadar verilen süreler bile yanlıştı. Firmaların da bu güvene layık olmadığını düşünüyorum. Çünkü defalarca verilmiş süreyi iyi kullanmadılar. Gereğini yapmadılar.”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, termik santrallerin filtresiz çalışmasına önce karşı çıktı, ardından Meclis'te termik santrallerin 2 buçuk yıl daha filtresiz çalışması için hazırlanan yasaya kabul oyu verdi.

Bu konuşmalarının ardından FOX Haber spikeri Fatih Portakal, 25 Kasım 2019 Perşembe akşamı FOX TV'de yayınlanan ana haber bülteninde MHP Kahramanmaraş Milletvkeili Sefer Aycan'a tepki gösterek, "Bir gün önce doktor sorumluluğu ile filtre takılmasının ertelenmesine karşı çıkan beyefendi birgün sonra yeminini unuttu. Birde Maraşlı" dedi.